MaksatModaYaşam

İnsanlar Neden Marka Kıyafetler Satın Alıyor?

instagram takipçi hilesi

Hep merak etmişizdir değil mi? Bazı insanlar neden marka kıyafetler satın alıyor? Hepimizin çevresinde hep marka giyinen bir arkadaş veya herhangi bir tanıdığı vardır. Hep marka giyinen insanlar kendilerinini daha cool ve sosyal olduklarına inanırlar. Dıştan gözlemleyen bazı kişiler bu marka giyinme konusuna olumlu baksalar da toplumun büyük bir kısmı ise marka giyinmek ve o kadar para dökmek yerine pazar gibi yerlerden giyinmeyi severler. Pazardan giyinmek kötü bir şey değildir. Pazarlarda da çok güzel ve kaliteli kıyafetler bulunmaktadır. Tüketici davranışını bilmek, doğru ürünleri doğru müşterilere sunmanıza yardımcı olacaktır. Markalaşmak bunun için önemlidir.

marka kıyafet 1

Tüketicilerin Marka Kıyafetleri Satın Almasının Ana Nedenleri

Görüntü

Birçok insan belirli markaları satın alır. Çünkü bu şekilde kişisel veya profesyonel imajlarını desteklediklerine inanıyorlar. İnsanlar kendilerini markanın başarısıyla ilişkilendirmeyi severler. Başarılı olmak istiyorlarsa başarılı bir markadan mal sahibi olmak isteyeceklerdir. Ve bunu tanınabilir bir marka alarak dünyaya göstermek istiyorlar.

Örneğin, Armani kıyafeti satın almak, imajınıza birinci sınıf bir profesyonel olarak katkıda bulunabilir. Loubutin ayakkabılarını satın almak, bu lüks markayı karşılayacak paranızın olduğunu ve herkes giydiğiniz markayı tabanların kırmızı rengiyle tanıyabildiğini gösterecektir.

Markalara Müşteri Sadakati

Eğer bir marka tutarlı ve kaliteli bir deneyim sağlarsa, tüketiciler zamanla ona bağlılık geliştirir. Duygusal olarak markaya bağlı olurlar. İnsanların ünlülerin hayranları olmaları, markaların hayranları olmaları. Ve beklenen kaliteyi bir markadan alırlarsa, değiştirmeleri gerekmez.

marka kıyafet 2

Marka Fanatizmi

Bazen müşteri sadakati fanatizme dönüşebilir. Bu genellikle iki şirket sert rakip olduğunda ortaya çıkar. Hayranlar bunlardan birini seçer ve seçimlerine sert bağlılık geliştirir. Futbol oyunu tercihleri ​​kadar ciddi bir marka yarışmasına dönüşüyor.

Sosyal Kabul ve Uydurma

İnsanlar bazen markalar satın alırlar çünkü bilinçli olarak markaların okulda, işte veya sosyal çevrelerde daha fazla sosyal kabul görmeye katkıda bulunacağını bilirler. Bu, özellikle bazı markaların modaya uygun, modaya uygun veya yüksek sınıf olarak kabul edildiği moda dünyasında geçerlidir.

Tarza bağlı olarak, zaman içinde oluşturulmuş farklı alt kültürler vardır, örneğin Emo, Hipsters, Skate Punk, Soft Grunge, Les Sapeurs, vb.

Tecrübeye Güven

Tanınan marka adları genellikle ürün kalitesinde bir tutarlılık gösterir. Tüketiciler, kaliteli bir deneyim sağlama umuduyla bir ürün satın alırlar. Kaliteden memnun olduklarında diğer seçenekleri denemek istemezler. Sürekli aynı markadan giyinmek isterler. Eğer marka olmayan bir ürün kullandıklarında kendilerini rahatsız hissederler.

marka kıyafet 3

Histrionik Kişilik Bozukluğu

Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan bir hastalıktır. Fakat ilerleyen yaşlarda da görülebilir. Bu hastalığa sahip olan kişiler sürekli birilerinden ilgi ve alaka beklerler. İlgi ve alaka görmeyen kişiler ise kendilerini daha ön plana çıkarmak için kıyafetlerini kullanırlar. Daha göze batıcı, marka ve pahalı kıyafetler satın alarak kendilerini topluma kabul ettirmeye çalışırlar. Uzmanlar göre çağımızın hastalıkları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

İnsanlar Neden Marka Kıyafetleri Satın Alıyor? ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu