Kişisel GelişimYaşam

İnsan Kendisi İle Nasıl Yüzleşebilir?

instagram takipçi hilesi

Her insanın hatalarını görmeye, yanlış taraflarını fark etmeye ihtiyacı vardır. Çünkü insanın hatalarından ders çıkararak ilerlemesi için kendi ile yüzleşmesi şarttır. Gerçeklerden kaçan insanlar mutsuz olmaya ve bulunduğu yerde kalmaya mecburdur. Peki insan kendisi ile nasıl yüzleşebilir?

Kendinize Cevap Vermekten Korkacağınız Sorular Sorun

İnsan kendisi ile nasıl yüzleşebilir?

Aşağıda sizler için hazırladığımız çeşitli sorular vardır. Bu sorulara içtenlikle cevaplar vermeniz gerekir. Sorulara vereceğiniz dürüst cevaplar kendiniz ile yüzleşmeniz için şarttır.

1.Bugün Son Günün Olsaydı

insan kendisi ile nasil yuzlesebilir 3

Eğer bugün hayatının son günün olduğunu bilseydin ne yapardın? Bugünkü gibi bir hayatı mı yaşardın yoksa bambaşka şeyler mi yapmak isterdin? Bu noktada kendinize dürüst olmanız çok önemli. Eğer hayatınızdan memnunsanız tebrikler! Fakat memnun değilseniz sizce de bir şeyleri değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

2. Siz Kendiniz Gibi Bir Dostunuz Olsun İster miydiniz?

insan kendisi ile nasil yuzlesebilir 1

İnsan daima arkadaşlıkta kusursuzluk bekleyen bir canlıdır. Gördüğü ilk hatada en yakın arkadaşını silip atan birçok kişi vardır. Peki hiç düşündünüz mü ben nasıl bir arkadaşım diye? Kendinizin iyi yanlarını, fedakarlıklarınızı, kötü taraflarınızı düşünün ve bu soruya cevap verin.

3. Hayatın Kitap Olsaydı

insan kendisi ile nasil yuzlesebilir 4

Birçok ünlü insanın hayat hikayesini okumuşuzdur. Her kitaptan çıkartılması gereken dersler vardır. Peki sizin hayatınızı kitap haline getirselerdi o kitaptan neler öğrenilebilirdi? Ya da sizin hayatınız kitapta anlatılacak kadar kayda değer midir?

4. İnsan Kendisi İle Nasıl Yüzleşebilir? Neden Erteliyorsun Sorusuna Cevap Vererek

İnsan kendisi ile nasıl yüzleşebilir?

Yaşamak istediklerini, gitmek istediklerini, görmek istediklerini durmadan ertelediğini biliyoruz. Peki hayallerini gerçekleştirecek kadar bir ömür yaşayacağının garantisi var mı? Yoksa neden hayallerini durmadan erteliyorsun? Sence de harekete geçmenin zamanı gelmedi mi?

5. Durmadan Tekrar Ettiğin Hataların Nelerdir?

Hayatınızdan Çıkartmanız Gereken İnsan Tipleri

İnsan, doğası gereği hatalar yapan, düşen, yorulan bir canlıdır. Her düştüğünde yeniden ayağa kalkmayı, yoruldum dediğinde dinlenmeyi bilir. Fakat insanın yapmaması gereken en önemli şey aynı hataları tekrar etmektir. Peki sen hangi hataları tekrar ediyorsun? Sence de hatayı bir defa yapıp ders çıkarman yeterli değil miydi? Neden durmadan tekrar edip kendini mutsuz ediyorsun?

6. Hedeflerin İçin Çaba Sarf Ediyor musun?

insan kendisi ile nasil yuzlesebilir 6

İnsanlar okul çağından itibaren bilerek ya da bilmeyerek hedefler koyar kendisine. Önce sınavı kazanacağım, sonra okulu bitireceğim, iş bulacağım, evleneceğim şeklinde devam eder bu hedefler. Birçok insan her sabah erkenden uyanır hedeflerini gerçekleştirmek için çabalamaya başlar. Fakat bazıları vardır ki adeta sihirli bir değneğin kendisine gelip dokunmasını bekler?

Sahi sen hangisisin? Bugüne kadar sihirli değnek gelip dokunmadığına göre hedeflerine koşmanın zamanı gelmedi mi? İnsan kendisi ile nasıl yüzleşebilir sorusuna verdiğiniz cevapları bir kenara yazın ve bir ay sonra bir daha sorun. Kendinizdeki ilerlemeye görmeniz için bu adım oldukça gereklidir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu