Cilt Sağlığı

İmplant Nedir, Nasıl Uygulanır? İmplant Fiyatları 2021

instagram takipçi hilesi

İmplant, diş kökünün yerini alan titanyum metal bir vidadır. İmplant, yapay dişler için bir çapa görevi görür İmplantlar ile ilgili en merak edilen sorulardan biri kimlere uygulandığıdır. İmplant tedavisi, bir ya da daha fazla diş eksikliği olan kişilerin çoğu için uygundur. Bir dişinizi kaybederseniz, diş implantına ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki durumlarda da yapılabilir.

İmplant

İmplantın Faydaları Nelerdir?

Diş implantları görünümünüzü, konuşmanızı ve çiğneme yeteneğinizi iyileştirebilir. Diş hekiminiz, kalıcı ya da çıkarılabilir diş köprülerini ve takma dişleri sabitlemek için implantlar önerebilir. İmplantlar kalıcı olduğu için takma dişleri yerinde tutan yapıştırıcılar kullanmak zorunda değilsiniz. Diğer tümm sağlıklı dişleriniz sağlam kalır. Diş implantlarının aralarında boşluk oluşmaz.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diş implantı işlemi birkaç ay içinde gerçekleşir. Süreç, periodontist ya da ağız cerrahı ile birlikte yapılır. Çoğu cerrahi işlem hızlı gerçekleşir ve lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma altında uygulanır.

  • Diş çekimi: İlk olarak problemli diş ya da dişler, diş hekimi tarafından çekilir. Çoğu zaman, implant yerleştirildiğinde yeterli kemiğe sahip olmanızı sağlamak için ekstraksiyon sırasında bir kemik grefti ve membran yerleştirilir. Kemik grefti ve membran bir donör bankasından gelir ve kullanımları çok güvenlidir. Dişin çekildiği bölgede vücudunuzu kendi kemiğini üretmesi için uyarırlar.
  • İmplantasyon: Diş doktorunuz, dişinizin eksik olduğu bölgeye implantı, bölge yaklaşık üç ay iyileştikten sonra yerleştirir. Prosedür, dolgu yapılmasına benzer birkaç matkap ile yapılır. İmplantın iyileşmesi genellikle üç ay daha sürer.
  • Geçici dişler: İmplant yerleştirildiğinde veya iyileştikten sonra implantın üzerine geçici bir diş yerleştirilebilir.
  • Kalıcı dişler ya da takma dişler: Diş hekiminiz dişlerinizin kalıplarını alır. Ağzınızı tarar ve taramayı bir diş laboratuvarına gönderir. Dişler üretildikten sonra gerekli planlar yapılır ve dişler implantlara takılır.

İmplant

İmplantlar Takıldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

İmplantınız yerleştirildikten sonraki ilk haftada, almanız için size bir antibiyotik verilir. Olası ağrılarda içmeniz istenir. İmplantlar yerleştirildikten sonra minimum ağrı olmasını olasıdır. Ameliyat sonrası bir hafta boyunca yedikleriniz ve yapabileceğiniz egzersizler kısıtlamanız gerekir. Zaten gerekli uyarıları doktorunuz size söyleyecektir.

2021 İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları 2021 yılı için markaya bağlı olarak değişmektedir. İmplantın markasına bağlı olarak implant fiyatları 3000 ₺ ila 7500 ₺ arasında değişkenlik göstermektedir.  Yerli üretim implantlar olabildiği gibi ithal implantlar da vardır. Fakat ithal implantlar daha pahalı. Yerli üretim olanlarda son derece kaliteli ve sağlamdır.

İmplant

İmplant İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu