Kişisel Bakım

İlk Kez Saçlarını Boyayacaklara Altın Değerinde Tavsiyeler

Evde Saç Boyama Sürecinin Başarılı Olması İçin Bunları Yapın!

instagram takipçi hilesi

Kadınlar için saç boyamak oldukça önemlidir. Çünkü bir kadının en önem verdiği şeylerin arasında saçları yer alır. Saçları boyamak da her kadının aklından bir dönem geçen ve denemesi oldukça heyecanlı bir süreçtir. Fakat, bilinçsizce yapılan saç rengi değiştirme işleminin sonucunda mutsuz olabilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki önerileri dikkate alarak saçlarınızı boyamanız şiddetle önerilir:

1- Saçlarınızı Boyamayın!

sac 1 800x533

İlk maddenin boyamayın olması size sıkıcı görünebilir. Ama eğer saçınızda beyaz yoksa hiç de boyamaya başlamamanızı öneririz. Çünkü; saçınız ileride sarıdan maviye kadar her renge kolaylıkla boyanabilir. Ama bir daha hiçbir renk kendi saç renginizin yerini tutmayacaktır.

2- Radikal Değişikliklerden Kaçının

sac 2 800x450

Kendi saçlarınız koyu kahve ya da açık kumral gibi bir renk ise; bir anda açık ya da koyu renklere geçiş yapmamanız önerilir. Koyu kahverengi saçları sarı hale çevirmek sizi mutlu etmeyen bir değişilik olacaktır. Aynı zamanda açık kumraldan siyah gibi renklere geçiş de uyum sağlamanızı zorlaştırır.

3- Evde Açıcı Kullanmayın

sac 3 800x450

Kozmetik mağazalarından alacağınız toz açıcılardan uzak durmanız kesinlikle çok önemlidir. Hem rengin tutması hem de saçın yanmaması için kesinlikle toz açıcıları kendi başınıza kullanmayın. Aksi takdirde saçınızda kopma problemi bile yaşayabilirsiniz.

5- Bitkisel Boyalar Tercih Edin

sac 800x453

Boyaların saçlara verdiği zararlar aşağı yukarı aynıdır. Fakat bitkisel boyalar saçlara daha az zarar verdiği için ilk kez saç boyayacak kişilere bitkisel boya önerilir.

6- Saçlarınızı Sık Sık Boyamayın

sac 4 800x450

Saç boyası; saçları döken, beyazlatan, kurutan zararlı bir kimyasaldır. Bu nedenle saçların sık sık boyanması kesinlikle oldukça yanlıştır. Bunun yerine iki boyama sürecinin üzerinden 5-6 ay gibi bir süre geçmesini bekleyin.

7- Saçlarınızı Boyatmak Yerine Işıltı Yaptırın

sac 5 479x800

Eğer saçlarınızı daha önce boyatmadıysanız ışıltı işlemi yaptırabilirsiniz. Bu sayede saçınızın tamamına zarar vermek yerine bir kısmına zarar vermiş olursunuz.

8- Bakım Yaptırın

sac 6 640x800

Saçlarınızı boyadıktan sonra sık sık bakım yaptırmayı ihmal etmeyin. Özellikle keratin bakımı yaptırmak saçların büyük oranda toparlanmasını sağlayan bir işlemdir.

9- Kuaförde Boyatın

sac 9 800x600

Eğer imkanınız varsa saçlarınızı kendiniz boyamak yerine bir profesyonelden yardım alarak boyatabilirsiniz. Kuaförlerin kullandığı malzemelerin daha profesyonel olması sayesinde, saçlara zarar vermeden beklenilen renk yakalanır.

10- Saç Renginizi Doğru Seçin

sac 8 640x800

Saç renginizi seçerken; teninizin rengine dikkat etmeniz gerekir. Fakat sadece ten rengine dikkat etmek yeterli değildir. Aynı zamanda göz ve kaş rengine de dikkat edilerek saç boyası almanız tavsiye edilir.

Ayrıca tüm bu adımlardan en önemlisi kesinlikle alerjiniz olup olmadığını test etmeniz gerekir. Bileğinize bir miktar boyadan uygulayarak, 48 saat alerji testi yapın. Eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon meydana gelmezse saçlarınızı boyama işlemine başlayabilirsiniz.

İlk Kez Saçlarını Boyayacaklara Altın Değerinde Tavsiyeler ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=p-s_O4Ow7eg

https://www.youtube.com/watch?v=Go5b0SkidKA

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu