Alışveriş RehberiOtomobil

İlk Kez Araba Alacaklara Tavsiyeler

instagram takipçi hilesi

Otomobil almak, birçok insanın en büyük hayallerinden bir tanesidir. Bu heyecanlı süreçte yanlış seçim yapmamak için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz. İşte araba alacaklara tavsiyeler rehberimiz:

1.En Önemli Konulardan Bir Tanesi: Yakıt

Araba alacaklara tavsiyeler

Araba seçiminde bulunurken yakıt türüne dikkat edilmesi gerekir. Kullanacağınız araba modeli ne olursa olsun, yakıt tüketimi çok fazla ise hem maddi açıdan hem de sürdürülebilirlik açısından yanlış bir adım atılacaktır. Yakıt seçiminde bulunurken; benzinli, dizel, elektrikli, dizel ve hibrit seçenekleri bulunur. Genellikle dizel ve benzinli arabalar tercih edilir.

Benzinli arabalar, haftada birkaç gün araç kullanmak yeterli olacaktır diye düşünenler için ideal bir seçenektir. Ancak durmadan araç kullanılması gereken bir işte çalışıyorsanız ya da sürekli yolculuk yapmanız gerekiyorsa dizel yakıta sahip araçlar arasından tercih yapabilirsiniz.

Son günlerde elektrik ile çalışan araç modelleri de popülerliğini korumaktadır. Fakat elektrikli arabalar pahalı olduğu için ilk etapta alınmak istenmeyebilir. Fakat uzun vadede sağladığı kar düşünülürse kesinlikle elektrikli modelleri tercih edebilirsiniz.

2. Araba Alacaklara Tavsiyeler: Vites Seçimi

araba alacaklara tavsiyeler 3

Araçlarda herkesin bildiği gibi iki tür vites bulunur. Bunlar: Düz vites ve otomatik vitestir. Son yıllarda otomatik vitesli arabalar için de ehliyet verilmesi, kişileri otomatik vitesli modelleri tercih etmeye iteleyen sebepler arasında yer alır.

Ancak bizim tavsiyemiz; düz vites kullanmayı öğrenmeniz yönündedir. Düz vitesi öğrendiğiniz takdirde otomatik vitesi de kolaylıkla sürebilirsiniz. Ancak siz rahat ve kolay kullanım istiyorsanız otomatik vites satın alabilirsiniz. Fakat yine yakıt tüketimlerini incelemeniz gerekir.

3. Görsel Detaylar

Araba alacaklara tavsiyeler

Araba modeli seçerken elbette rengi de çok önemlidir. Dışarıya bakıldığında beyaz arabaların yaygın olarak satın alındığı görülür. Bu konu sizin estetik zevklerinize kalmıştır. Fakat, bunun yanı sıra bulunduğunuz iklime de dikkat etmelisiniz. Yani, sıcak bir iklime sahip yerlerde yaşıyorsanız koyu renk araba satın alırsanız rengi kısa sürede ilk günkü parlaklığını kaybederek solabilir. Üstelik solan renkler beraberinde lekelenme sorununu da getirebilir. Ayrıca, rengin koyu olması aşırı sıcak havalarda bunaltıcı olabilir. Bu nedenle; İzmir, Antalya, Adana, Mersin gibi sıcak illerde yaşıyorsanız koyu renkli arabalardan uzak durmanız önerilir.

4. Araba Alacaklara Tavsiyeler: Marka Seçimi

Araba alacaklara tavsiyeler

Piyasada birçok markanın çeşitli modelleri bulunmaktadır. Ancak sadece görsel açıdan bakarak modeli seçmemenizi öneririz. Bu nedenle arabayı seçerken modelini araştırmanız, birebir kullananlardan tavsiye almanız gerekir. Herhangi bir kaza meydana geldiğinde arabanın ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenmenin en iyi yolu kullananlardan tavsiye almanızdır. Bunun yanı sıra, aracın test sürüşlerine katılmanız da gerekir. Bu sayede aracın yolda nasıl olduğunu da öğrenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Vpo2oHD9stE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu