İlişki Konuları

İlişkinizin Sağlıklı Devam Edebilmesi İçin İpuçları

instagram takipçi hilesi

İlişkinizin devam etmesi için öncelikle bir ilişkinizin olması gerekiyor. Bir ilişkiniz yoksa olduğunda bu ipuçlarını ilişkinizin başından itibaren uygulamak size büyük kazanım sağlayacaktır. Sağlıklı bir ilişkinizin olabilmesi ve bunun sürekliliğini sağlayabilmek sizin elinizde. Doğru adımları attığınızda ilişkinizi sağlam temellere oturtabilirsiniz. Tabii bunun için bazı şeyleri ilişkiniz içinde uygulamanız gerekiyor.

Birbirinize alan açın

Her birinizin ayrı ayrı özel alana sahip olması gerektiğini asla unutmayın. Her zaman birlikte olmaya birbirinizi zorlamayın. Her zaman kişisel özel alanlarınızı korumaya çalışın ve partnerinize özel alan açın. Siz çift olsanız da hayatta kendiniz olabileceğiniz zaman dilimleri ve yaşam alanlarına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

iliski 1

Kendi arkadaş çevrenizi oluşturun 

Tüm arkadaş çevrenizi ortaklaştırmayın. Kendi arkadaş ortamını oluşturun ve her arkadaş buluşmanıza partnerinizi götürmeye çalışmayın ya da partnerinizin her arkadaş buluşmasına siz de katılmaya, dahil olmaya kalkmayın.

iliski 2

Partnerinize üstten bir tavırla akıl vermekten sakının

Partnerinizin dışardan fikre ihtiyacı olduğu, kararsız kaldığı durumlarda elbette ona fikir verebilir farklı bir bakış açısı sunabilirsiniz ancak bunu üstten bir tavırla yapmamanız son derece önemlidir. Onun kararlarına saygı duyduğunuzu belirtin ve sadece başka bir açıdan düşünmesine yardımcı olun. Herhangi bir fikri ya da davranışı yapması ya da benimsemesini dikte etmeyin.

iliski 3

Kıskançlık duygunuza yenik düşmeyin

Bu madde mutlu bir ilişki için çok önemli bir tavsiye. Bunu kulak arkası etmezseniz sağlıklı bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Partnerinize güvenin ve onun söylediklerine inanın. Her dakika sanki sizi aldatma ihtimali varmış gibi saplantılı bir hale ilişkinizi sürüklemeyin ve sürekli sosyal medya hesaplarını kontrol altına almaya çalışmayın. Unutmayın ki bu davranışlar çiftlerin birbirine olan saygısını en kısa yoldan kaybettirmeye neden olur.

iliski 4

Partnerinize güvenin

Partnerinizin sözlerine,davranışlarına güvenin ve güvenmiyorsanız bile bunu onun gözüne sokmanıza gerek yok. Paranoyak davranıp her söylediğinin altında bir şey aramayın.

iliski 1

Başarılarını takdir edin ve hayallerini gerçekleştirmesi için alan açın

Her zaman partnerinizin başarılarını takdir edin ve onun ilerlemesi için destekleyici tavırlar sergileyin. Hayallerinden sizin yüzünden vazgeçmesi yerine onu hayallerine daha da yaklaştırıcı olun ve gerekiyorsa bunun için emek sarf edin. Bir noktada onun mutluluğu sizin mutluluğunuz, başarısı sizin başarınızdır.

iliski 5

Başka şeylere canınız sıkıldığında bunu partnerinize yansıtmayın

Günlük hayatta her zaman başka şeylere canımız sıkılabilir, moralimiz bozulabilir. Ancak bunu partnerimize yansıtmak zorunda değiliz. Elbette hayatta başımıza gelen iyi ya da kötü şeyleri partnerimizle paylaşmak ayrı bir şey. Paylaşabilir, birbirimize destek olmak için fırsatlar yaratabiliriz. Ancak bunu lütfen partnerinizin de canını sıkmak, kendi üzüntünüz için ona kötü davranmaya kalkmak boyutuna ulaştırmayın.

iliski 6

Her zaman aynı şeyleri yapmak, aynı şeylerden hoşlanmak zorunda olmadığınızı anımsayın

Siz çift olmanıza rağmen unutmayın ki her anınızı birlikte geçirmek, her zaman aynı şeyler yapmak zorunda değilsiniz. Siz kitap okumayı seviyor olabilirsiniz, partneriniz de film izlemeyi seviyor olabilir. Birlikte yapmayı sevdiğiniz şeyler olabilir ve her ikiniz de aynı şeyi yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu gayet güzel. Ancak aynı şeylerden hoşlanmıyor olmanız da ilişkiniz için bir engel değil. Halen birbirinizin özel hayatına saygı duyarak sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz.

iliski 7

Duygularınızı, söylemek istediklerinizi ima etmeyin, doğrudan söyleyin

Partnerinize bir şey söylemek istiyorsanız, bunu doğrudan söyleyin. Bir şeyi ima etmeye çalışarak farklı ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyin. Seviyorsanız bunu direkt söyleyin, bir şeyi yapmasından hoşlanmıyorsanız anlamsız tavırlara girmeyin bunu da doğrudan söyleyin.

iliski 11

Yalan söylemeyin, dürüst olun 

Son ve en önemli madde bu. Ne olursa olsun partnerinize yalan söylemeyin. Yalan söylediğiniz takdirde yukarıda yaptığınız diğer maddelerin hiçbir önemi kalmayacaktır. Yalan söylemeyin her konuda ona dürüst olun. Fikirlerinizi, duygu ve düşüncelerinizi doğrudan ve açık bir şekilde ifade edin. Yalan ya da dolaylı anlatımlara başvurmayın. Böylece ilişkinizde güvenin temellerini atabilirsiniz.

iliski 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu