Yerli Kadın Ünlüler

İlayda Çevik

instagram takipçi hilesi

ilayda çevik 1
Tam adı: İlayda Çevik
Doğum tarihi: 22 Aralık 1994
Doğum yeri: Balıkesir, Türkiye
Boyu: 1.68 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

İlayda Çevik Kimdir? İlayda Çevik, 22 Aralık 1994 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Henüz ortaokul eğitimi aldığı zamanlarda Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi‘nde tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Daha sonra da tiyatro eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde devam etmiştir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Burhaniye Kent Tiyatrosu‘nda oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü‘nden mezun olan genç oyuncu, ilk profesyonel tiyatro tecrübesini “Çocuk Bahçesi” adlı çocuk tiyatro oyununda yapmıştır. Daha sonra ilerleyen senelerde İstanbul Duru Tiyatro‘da devam etmiş ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü‘nü kazanmıştır.

İlayda Çevik, ilk profesyonel dizi oyunculuğunu 2013 senesinde rol aldığı “Karagül” adlı dizide yapmıştır. FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşan bu dizide Maya karakterine hayat veren Çevik, Mert Yazıcıoğlu Ece Uslu, Özcan Deniz, Yavuz Bingöl, Mesut Akusta, Hilal Altınbilek, Özlem Conker, Şerif Sezer ve Ayça Ayşin Turan ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Genç oyuncu, 27 Mart 2017 senesinde Kanal D ekranlarında dizi severler ile buluşan “İsimsizler” adlı dizide de yer almıştır. Çevik’e bu dizide Uğur Güneş, Musab Ekinci, Çağkan Çulha, Bülent Alkış,  Taner Ertürkler, Sedat Mert, Mert Öcal, Osman Wöber, İlkay Akdağlı, Haydar Koyel, Volkan Ünal ve Handan Yıldırım eşlik etmiştir. Çevik, bu dizide Yıldız karakterine hayat vermiştir. 27 bölüm yayınlanan dizi, 17 Aralık 2017 tarihinde final yapmıştır.

İlayda Çevik, 24 Ocak 2018 senesinde ATV ekranlarında yayınlanmaya başlanan ve reyting rekorları kıran “Sen Anlat Karadeniz” isimli dizide de kamera karşısına geçmiştir. Bu diziye 9. bölümde dahil olan Çevik, İrem Helvacıoğlu, Ulaş Tuna Astepe, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Öykü Gürman, Burcu Binici, Gözde Kansu, Aydan Burhan ve Serdar Yeğin ile birlikte kamera karşısına geçmiştir. “Sen Anlat Karadeniz” dizisinin yönetmen koltuğunda, Yusuf Ömer Sınav, Osman Sınav ve Emre Kabakuşak birlikte oturmaktadır. Dizi 13 Kasım 2019 tarihinde final yapmak zorunda kalmıştır.

Geçtiğimiz günlerde ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Gel Dese Aşk” isimli dizide de rol almaktadır. Dizinin kadrosunda İlayda Çevik‘le birlikte Erkan Petekkaya, Şebnem Bozoklu, Ertan Saban, Öykü Gürman, Uğur Çavuşoğlu, Tuğçe Ersoy Kaçarski, Selim Gürata, Aslıhan Malbora, Ayşe Defne Pirinçci, Yiğit Koçak, Buket Eker Kabal, Ebru Emre, Mehmet Atay ve Altan Gördüm yer almaktadır.

İlayda Çevik Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2020 – Gel Dese Aşk (Televizyon Dizisi)
  2. 2018 – Sen Anlat Karadeniz (Televizyon Dizisi)
  3. 2017 – İsimsizler (Yıldız Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  4. 2015 – Bir Cenaze (Film)
  5. 2013 – Kızım İçin (Ayça Karakteri) (Sinema Filmi)
  6. 2013 – Karagül (Maya Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu