Astroloji ve Burçlar

İkizler Burcu Hakkında İlginç Bilgiler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

“Gemini”in Latince’de “ikizler” anlamına geldiğini biliyor muydunuz? Takımyıldız, Yunan mitolojik ikizleri Castor ve Pollux ile bağlantılıdır. İkizler, 21 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğarlar. “İkizler” kelimesi, İkizler burcunun iki tarafı olduğunu ima eden Latince “Gemini” kelimesinden gelir.

Bu yıldız işaretine sahipseniz veya sahip birini tanıyorsanız, bunun doğru olup olmadığına karar vermenize izin vereceğiz. Kaç tarafı olursa olsun, bir İkizler ortalıktayken kimse sıkılmaz.

Oyuncudurlar, eğlencelidirler ve arkadaşlarına çok önem verirler. İkizler hayatı çok ciddiye almaz bu yüzden de bu kadar harika bir arkadaş olmalarına şaşmamalı.

İkizler Burcu Hakkında İlginç Bilgiler Nelerdir?

İkizler nasıl bilinir?

ikizler burcu 2

İkizler, girişken, meraklı ve çok akıllı olarak bilinir. Genellikle burçların en sosyallerinden biri olarak kabul edilirler. İkizler burcunu sosyal ortamlardan uzak tutmak kolay değildir ve genellikle yeni arkadaşlar edinirken bulunabilirler.

Bir İkizler burcu ile arkadaş olacak kadar şanslı olanlar, dünyanın en iyi arkadaşlarından biri olduklarını çabucak anlayacaklar. İkizler burcunun oyuncu ve meraklı doğası başlarını belaya sokabilir. İkizler sır saklamakta her zaman iyi değildir, bu da arkadaşlar arasında güvensizliğe yol açar.

Ancak İkizler burcunun bu yönü o kadar da kötü değildir. Merakları bilgilerini artırır ve her zaman paylaşacak harika fikirleri vardır. İkizler harika meslektaşlar, arkadaşlar ve akrabalar olabilirler. Çok çalışırlar, ancak çoğu zaman sosyal yaşamları pahasına değil.

İkizler hakkında ilginç gerçekler nelerdir?

ikizler burcu 3

Gemini’nin oldukça havalı bir sahne adı olduğu ortaya çıktı. Dominic Wynn Woods doğumlu Rapçi İkizler Sage, sahne adını İkizler burcuna göre seçti.

Gemini Latince’de “ikizler” anlamına gelir ve aynı adı taşıyan takımyıldızı iki kişinin ana hatlarına sahiptir. Yunan mitolojik ikizleri Castor ve Pollux ile bağlantılıdır.

Gökbilimci ve coğrafyacı Ptolemy, 2. yüzyılda İkizler de dahil olmak üzere toplam 48 eski takımyıldızı listeledi.

İkizler için uğurlu sayıların 3, 5 ve 6 olduğuna inanılır. İkizler ayrıca rakamların toplamı 3, 5 veya 6 olan sayılar için de şanslı olabilir.

İkizler, gökyüzündeki en parlak takımyıldızlardan biridir ve bu burçlara sahip olanların neden bu kadar dışa dönük, zeki ve arkadaş canlısı olduğunu açıklar.

İkizler burcunun zayıf yönü nedir?

ikizler burcu 4

İkizler, başkalarının sinir bozucu bulabileceği dürtüsel ve kararsız özelliklere sahip olabilir. İkizler ayrıca güvenilmez olma eğiliminde olabilir. Ancak bu nitelikler, İkizler burcunu başkalarındaki hataları daha bağışlayıcı hale getirebilir.

İkizler’in en iyi eşi kim?

ikizler burcu 5

Kova, Terazi ve Koç, İkizler burcu için en iyi eş olarak kabul edilir. Bu burçlara sahip insanlar, tıpkı İkizler gibi sosyal yaşamlarına öncelik verebilirler.

Ayrıca arkadaşları ile iyi geçinmeleri ve birlikte sosyalleşmekten keyif almaları muhtemeldir.

İkizler neden korkar?

ikizler burcu 6

Bir İkizler burcu için en kötü şeylerden biri sıkılmaktır. Kendini tekrar eden bir işe ya da kurtulması zor olan kişisel bir rutine saplanıp kalmış gibi hissetmekten nefret ederler.

İkizler’in sosyal doğası, hiçbir şey yapmadan oturmalarını da zorlaştırır. Çabuk sıkılabilirler ve daha sonra sinirlenebilir ve asabi olabilirler.

Ünlü İkizler burçları hakkında eğlenceli gerçekler

ikizler burcu 7

  1. Marilyn Monroe 1 Haziran’da doğdu ve Hollywood‘un en başarılı aktrislerinden biri oldu. Pek çok yeteneği, güzelliği ve sosyal bağlantıları vardı. Kendisi tipik bir İkizler burcudur.
  2. 8 Haziran‘da doğan rapçi Kanye West, bir İkizler burcudur. Kim Kardashian ile dört çocuğu paylaşıyor ve 2020 yılında resmen milyarder oldu.
  3. 9 Haziran doğumlu aktris Natalie Portman, henüz 18 yaşındayken Harvard Hukuk Fakültesi‘nde bir yer kazandı. Bu Geminilerin gerçekten akıllı olduğunu gösteriyor.
  4. 26 Mayıs‘ta doğan aktris Helena Bonham-Carter, başarılı bir İkizler burcudur. Ekrandaki ilk rolü 1983 yılında A Pattern of Roses‘daki Netty Bellinger rolüydü.
  5. Eski ABD Başkanı Donald Trump, 14 Haziran’da doğdu ve birçok nedenden dolayı ünlü. Dünya çapında lüks mülk sahibi ve 2019 yılında Kraliçe II. Elizabeth‘e boyun eğmediği için manşetlere girdi.

Bir İkizler burcu ile arkadaşsanız, kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Onlar her zaman seni kollayacak en iyi arkadaşlarından biri olabilir.

Her zaman hızlı karar veremeyebilirler ama bu onların cazibesinin bir parçasıdır. Artık tüm tipik İkizler özelliklerini görüp tanıyabileceksiniz.

İkizler Burcu Hakkında İlginç Bilgiler ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu