Hüseyin Turan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hüseyin Turan
Tam adı: Hüseyin Turan
Doğum tarihi: 5 Mart 1967
Doğum yeri: Beykonak, Tercan, Erzincan / Türkiye
Eşi: Deniz Turan (e. 2005), Döne Turan (e. ?–2005)
Çocuk (ları): Leyla İzmir Turan
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1991 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Hüseyin Turan kimdir? Hüseyin Turan, 5 Mart 1967 yılında Erzincan’ın Beykonak ilçesinde dünyaya gelen müzisyendir. Sekiz kardeşten beşincisi olarak doğmuştur. İlkokul eğitimine Erzincan’da başlayan Turan, ikinci sınıfta ailesiyle İzmir’e taşınmıştır. Lise yıllarındayken bağlamayla tanışmış ve halk oyunlarına ilgi duymaya başlamıştır. Bu alanda kendisini geliştirerek eğitim almıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir MYO Muhasebe bölümünde eğitim görmüş ve ardından Ege Üniversitesi’nde Türk Müziği Devlet Konservatuarını kazanmıştır. Üniversite yıllarında müzikal yaşamına ağırlık vermiştir. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Ekibiyle düzenlenen Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışmasında üç kez Türkiye Birinciliği kazanmıştır. Ayrıca Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Bölümüyle, Polonya’da Zakopane şehrinde düzenlenen yarışmayla Dünya Birinciliği kazanmışlardır.

Konservatuarda okurken yakın arkadaşlarıyla 1991‘de Grup Laçin isimli bir müzik grubu kurmuştur. İstanbul ve İzmir’de Grup Laçin ile lüks barlarda uzun süre sahne almışlardır. Okulu bittikten sonra bu grupları dağılmıştır. Böylelikle Hüseyin Turan, İstanbul’a taşınmıştır.

1998 yılında ilk solo albümünü yayınlamıştır. 2000’de ise ikinci albümü Aklıma Düştü Gözlerin’i yayınlamıştır. Bu albümlerini birçok albüm çalışması takip etmiştir.

2010‘da TRT Müzik kanalında, birçok konuk ağırladığı, canlı performansların bulunduğu Karanfil isimli yayınlanan bir program hazırlayıp sunmuştur. 2013‘de TRT Türk kanalında, izleyicilerin repertuarı belirlediği Emel Taşçıoğlu ile birlikte Dilek Ağacı isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

2014 yılında Onur Ünlü‘nün senaryosunu yazdığı, yönettiği polisiye komedi türündeki İtirazım Var isimli sinema filminde küçük bir rol almıştır. Aynı zamanda filmde Ah Bana Bana ve Eşrefoğlu Al Haberi gibi türküleri seslendirmiştir.

2015 yılında Karnaval Medya Grubu bünyesinde yer alan Gönül isimli radyoda Hüseyin Turan ile Gönülden isimli programı Çetin Erker ile birlikte hazırlayıp sunmuştur.

Hüseyin Turan evlidir ve Leyla isimli bir kızı vardır.

Hüseyin Turan Albümleri

 1. Hüseyin Turan (1997)
 2. Aklıma Düştü Gözlerin (2000)
 3. Turna Sesi (2002)
 4. Hoş Geldin (2004)
 5. Kilit (2005)
 6. Adı Karanfil (2007)
 7. Leyla Nefesi (2010)
 8. Dolu (2012)
 9. Süveyda (2014)
 10. Ki (2016)
 11. YAAli / Ehl-i Deyişler (2017)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu