Yerli Erkek Ünlüler

Hıncal Uluç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hincal uluc 11
Tam adı: Hıncal Uluç
Doğum tarihi: 1 Kasım 1939
Doğum yeri: Kilis / Türkiye
Boyu: 1.78 m
Ailesi: Fuat Uluç, Suat Uluç, Öcal Uluç, Serpil Gogen, Kemal Uluç
Eşi: Holly Hartquist (e. 1977–1983)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Gazeteci, yazar, spor yorumcusu
Aktif Yılları: 1964 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Hıncal Uluç kimdir? Hıncal Uluç, 1 Kasım 1939 tarihinde Kilis’te dünyaya gelen Türk gazeteci, spor yorumcusu ve köşe yazarıdır. Babası Fuat Uluç subaydır. Tayinleri sebebiyle çocukluğunda birçok şehir gezmiştir. Bandırma’da başlayan ilkokul eğitiminı Kilis’te tamamlamıştır. Ardından Antakya’da ortaokula başlamış, liseyi de Ankara’da bitirmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

O dönem Demokrat Parti’den ayrılan bir grubun kurduğu Hürriyet Partisi’nin çıkarttığı Yenigün ismiyle bir yayın organı kurulmuş ve başına Cihat Baban’ı getirilmiştir. Baban’ın isteği, Mehmet Ali Kışlalı desteğiyle, Uluç, henüz 17 yaşındayken altı sayfa çıkarılan gazetede spor sayfası hazırlamaya başlamıştır. Böylelikle gazeteciliğe ilk adımını atmıştır. Oktay Kurtböke, Başkurt Okaygün, Güneş Tecelli, Güngör Sayarı, Kurthan Fişek, Ercan Tan gibi isimlerle çalışmıştır.

İlginizi çekebilir: Ece Gürsel Kimdir?

1965 yılında Mamak Muhabere Okulu‘nda iki yıl askerlik yapmıştır. Askerliği bitince Mehmet Ali Kışlalı’nın başında olduğu eski Yenigün ekibinin çıkarttığı Yankı’da çalışmaya başlar. Aynı zamanda eş zamanlı olarak Cumhuriyet gazetesinde de iki gün spor yazıları yazar.

1990 senesinde Zafer Mutlu’nun daveti ile Sabah Gazetesinde yazmaya başlamıştır. 1994’te silahlı saldırıya uğrayarak topuğundan vurulur.

Hıncal Uluç, 2008 ve 2009 yılında kendi seçtiği şarkılardan oluşan iki müzik albümü yapmıştır. Bu albümlerden “Hıncal’ın Seçtikleri” 2008’de, “Hıncal’ın Seçtikleri 2” 22 Ocak 2009’da yayınlanmıştır.

Hıncal Uluç, halen Sabah gazetesinde köşe yazarlığı ve A Haber’de ise televizyon programlarında yorumculuk yapmaktadır.

Hıncal Uluç Televizyon Programları

  1. Kırmızı Çizgi (2010 – NTV Spor)
  2. 90 Dakika (NTV)
  3. Yaşamdan Dakikalar – Tv8 – Sky Türk
  4. Tele Pazar (Kanal 1)
  5. Yalanlar ve Ben – (Tv programı)
  6. Aileler yarışıyor (1975-TRT)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu