Muharrem Sarıkaya

Muharrem Sarıkaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

muharrem sairkaya kimdir 2
Tam adı: Muharrem Sarıkaya
Doğum tarihi: ??. ??. 1961
Doğum yeri: Hacıbektaş, Nevşehir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: İbrahim Sarıkaya (Babası), Fitnat Sarıkaya (Annesi)
Eşi: Mehtap Sarıkaya
Çocuk (ları): Can Sarıkaya
Mesleği: Gazeteci
Aktif Yılları: 1979 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Muharrem Sarıkaya Kimdir? Muharrem Sarıkaya, gazetecidir.

Muharrem Sarıkaya, 1961 senesinde Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinden dünyaya gözlerini açtı. Babasının ismi İbrahim Sarıkaya, annesinin adı ise Fitnat Sarıkaya‘dır.

Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü‘nde tamamladı ve 1982 yılında başarılı bir şekilde mezun oldu.

Gazeteciliğe 1979 yılında Barış Gazetesi‘nde başladı. Daha sonra Ekspres Gazetesi’nde çalıştı. Çalışan Gazeteciler Derneği (ÇGD) tarafından ödül aldı. İyi derecede İngilizce de biliyor.

Bir dönem Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı. Daha sonra Sabah Gazetesi’ne geçti. Sabah Gazetesi’nde yazarlık ve Ankara Temsilcisi olarak çalıştı. 5 Nisan 2009 günü Sabah Gazetesi‘nde ayrıldı.

18 Nisan 2009 günü Çiğdem Toker‘in istifa etmesinin ardından Habertürk gazetesi, Haberturk.com ve Habertürk TV‘nin Ankara Temsilciliğine geldi. 2012 yılında kadar bu görevi icra etti. Daha sonra görevden alındı. Fakat yorumcu ve yazar olarak görevine devam etti.

Muharrem Sarıkaya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Medya ve Uluslararası İlişkiler adında bir derse verdi. 1 Nisan 2021 günü Ciner Medya Ankara Temsilciliği’ne getirildi. Aynı zamanda Habertürk’ün Ankara Temsilcisi’dir.

Mehtap Sarıkaya ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Can Sarıkaya adında bir oğlu dünyaya geldi.

Muharrem Sarıkaya’nın son günlerde bir kameramana tokat atması ile gündeme geldi. Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapıyordu. Ankara ile canlı bağlantı kurabilmesi için görevi olmamasına rağmen yardıma İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir geldi. Ahmet Demir bağlantıyı kurmaya çalışırken Sarıkaya birden tokat attı ve kadraj dışına itti.

Olaya Fatma Şahin bir tepki vermedi ve tepki topladı. Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Sarıkaya’ya neden böyle yaptığını sorduğunu dile getirdi. Muharrem Sarıkaya’da Ahmet Demir’den ve gazetecilerden özür diledi.

Sarıkaya, olay sonrası 20 Aralık 2021 günü Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden istifa etti.

Olay anının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu