Yerli Kadın Ünlüler

Hilal Altınbilek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hilal Altınbilek
Tam adı: Hilal Altınbilek
Doğum tarihi: 21 Ocak 1991
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 168 m
Ailesi:
Burcu: Kova
Sevgilisi: …
Mesleği:  Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Son zamanlarda büyük çıkış yakalan bir çok genç oyuncu, şarkıcı ve sanatçılar var. Bu durum MaksatBilgi’de biyografi içeriklerimize de etkilemiş oldu. Bu yüzden de genç sanatçılara destek niteliğinde bir jest yapalım öne çıkaralım dedik ekipçe. İşte onlardan biri daha …Hilal Altınbilek kimdir? Biyografisi aşağıda hem de en güncel ve en bol içerikle burada.

Hilal Altınbilek, 21 Ocak 1991 yılında İzmir,Türkiye’de dünyaya geldi. Yani bir İzmir güzeli .Daha çocuk yaşlarda tiyatro eğitimi almaya başlayan Altınbilek, 2009-2010 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) Actor Studio’da oyunculuk adına eğitim alarak hem kariyer hem eğitim hayatını tamamladı. Bunun yanı sıra, Ali Haydar Elçığ’dan ve Çağdaş Drama topluluğundan oyunculuk eğitimleri alarak bu konuda kendini iyice donanımlı hale getirdi.

Hilal Altınbilek, kariyerinin ilk yapımı ise , 2011 yılında yapılan Derin Sular adlı dizide ,İrem karakterine hayat vererek başladı. 2013 yılında da büyük çıkış yapmasını sağlayan projesi Karagül dizisinde Özlem karakerine hayat verdi. Bu rol onun oyunculuk kariyerinde dönüm noktasıydı. Çünkü buradaki iyi çıkardığı oyunculuk ile daha çok bilinir oldu. Hem hayran kitlesini arttırdı hem de diğer yapımcıların radarına girdi.  2013 yapımı Karagül dizisinde Yavuz Bingöl,Ece Uslu ve Mesut Akusta ile başrol aldı.

Hilal Altınbilek, oyunculuk kariyerinin ilk sinema filmini , 2018 yılında Çağan Irmak‘ın yazdığı ve yönettiği Çocuklar Sana Emanet filmi oldu. Burada Engin Akyürek, Şerif Sezer, Osman Alkaş ve Birsen Dürülü gibi isimlerle çalıştı.

Yine 2018 yılında dizi sektörüne devam eden Altınbilek, ATV’de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova adlı dizide rol aldı. Burada Züleyha Yaman adlı karaktere hayat verdi. Çok da sevildi. Bu dizide Uğur Güneş, Murat Ünalmış ve usta oyuncu Vahide Gördüm ile birlikte rol alıyor.

Özellikle Angelina Jolie‘ya benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Aynı zamanda son zamanlarda sıkça magazine haberlerine konu olan ünlü, oyunculuk kariyeri açısından emin adımlarla ilerliyor.

Hilal Altınbilek’in Filmleri ve Dizileri 

  1. 2018 – Çocuklar Sana Emanet (Sinema Filmi)
  2. 2018 – Bir Zamanlar Çukurova (TV Dizisi)
  3. 2016 – Hayatımın Aşkı (Nil)(TV Dizisi)
  4. 2013 – 2015 – Karagül (Özlem)(TV Dizisi)
  5. 2011 – Derin Sular (İrem)(TV Dizisi)

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Googlebiyografisiyoutube araması

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu