Kişisel Bakım

Hifu Tekniği Nedir?

instagram takipçi hilesi

Hifu

Zamana ve çevresel faktörlerden kaynaklanan durumlar nedeni ile cilt sağlığında bazı olumsuz özellikler görülmektedir. Ciltte yaşlanma kırışıklık ve sarkma problemi için geliştirilen yöntem olarak hifu denilen bir estetik yöntemi kullanılmaktadır. Hifu tıpta ameliyatsız yüz germe germe olarak bilinir. Son zamanların jenerasyonu olarak kullanılan fokus ultrason ameliyatsız olarak yüz germe, gıdıyı toparlama, kaş kaldırma gibi işlemleri kapsamaktadır. Klinik çalışmalarında başarılı sonuçlar vermiş yöntemde mikro ve makro fokus yöntemi ile ses dalgaları sayesinde problemler giderilmektedir.

treatment

Hifu Tekniği Nasıl Uygulanır?

Fokus yönteminde tek seansta tedavi sağlanır. İlerleyen duruma göre seans sayısı 2 ya da 3’e çıkarabilir. Uygulama sırasında iğne batması gibi bir his duyulabilir. Uygulama yaklaşık 30 ila 45 dakika bir sürede olmaktadır. İyi sonuçları gözle görmek için 1,5 ila 2 ay bir süre yeterlidir.

Kimlere Hifu Uygulanır?

Vücudunda ya da yüzünde sarkma şikayetleri olan 30 ila 60 yaş üstü kişilere uygulanmaktadır.

Hifu Uygulamasından Kaçınması Gereken Kişiler

Hamile ve çocuklar

Epilepsi ve diyabet hastalığı olanlar cilt enfeksiyonu bulunanlar (herpes virüs)gibi cilt sorunu olanlara uygulanmamaktadır.

Otoimmun rahatsızlığı olanlar

8 1493216547

Hifu Tekniği Hangi Hastalarda Başarılı Sonuçlar Verir?

Cildinde herhangi bir sorunu olmayan kişiler için uygun bir yöntemdir. Yağlı ve ince bir cilde sahip olanlar için yöntem pek etkin olmaz. Orta cilt bölgelerinin yenilenmesinde kullanılan yöntem ile radyofrekans, PRP, yüz germe ve mezo tekniği katılarak uygulanan işlemden başarılı sonuçlar elde edilir.

Hifu Teknolojisi İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüksek ses dalgası etkisi ile derinin alt tabakasına inerek etki eden yöntemde dokunun yüksek ısılara ulaşması sonucu kontrollü olacak şekilde nokta biçiminde yanık alanı oluşturulur. İstenilen noktaya nokta atışı yapılarak cildin kolejen üretimi sağlanarak sıkı ve yenilenmiş bir cilt elde edilmektedir. Ameliyatsız teknik hifu tekniği ile daha genç ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Ameliyatsız olarak yapılan yaygınlaşan teknik olarak birçok kişinin başvurduğu hifu ile daha sağlıklı bir cilde kavuşmanız mümkündür. Yaygınlaşan teknik sayesinde cildini yenilemek isteyenler hifu ile daha genç bir görünüme kavuşabilirler.

Hifu Tekniği Nedir? ile ilgili videolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu