Hıdırellez Kutlama Mesajları ve Sözleri

instagram takipçi hilesi

Hıdırellez Kutlama Mesajları ve Sözleri..! Hıdırellez, Ortadoğu, Orta Asya, Anadolu ve Balkanlar’da baharın gelmesinin mutlulukla karşılandığı ve kutlandığı mevsimlik bayramdır. Ruz-ı Hızır yani Hızır günü olarak bilinen Hıdırellez günü, mazlumların yardımcısı sayılan Hızır’ın ve denizlerin hakimi olarak bilinen İlyas’ın günü olarak kabul edilir.

Miladi takvime göre 6 Mayıs günü kutlanır. Geçmişte kullanılan Rumi takvimi olarak da bilinen Jülyen takvimine göre de Hıdırellez günü 23 Nisan’dır. 6 Mayıs – 7 Kasım arası yaz mevsimini oluşturur ve Hızır günleri denir. 8 Kasım – 5 Mayıs arası ise kışı oluşturur ve Kasım günü olarak adlandırılır. Bu nedenle 5 Mayıs gecesi, kışın sonu ve sıcak yazın başlangıcı anlamına gelir.

Türkiye’de Hıdrellez Günü 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gecedir. Hıristiyanlar tarafından baharın ilk günü ve doğanın uyanışı olarak görülen bugün, Rum Ortodokslar Aya Yorgi, Katolikler ise “Aziz George” ile günü olarak kutlar.

2010 senesinde UNESCO tarafında “İnsanlığın Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi” ne alınması için çalışmalar başladı.

Hıdırellez ile ilgili daha fazla bilgi almak için “Hıdırellez Nedir? Hıdırellez Ne Zaman, Hıdırellez Günü Ne Yapılır?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hıdırellez Kutlama Mesajları

Hıdırellez Kutlama Mesajları ve Sözleri

Doğanın bereketi sizinle olsun! Bugün Hıdırellez; baharın ve bereketin müjdecisi.. Evime, mutfağıma, gelirime İlyas peygamberin duası, tıkanmış, yavaşlamış, durmuş işlerime Hızır’ın eli değsin.

Hepinizin dilekleri en yüksek hayrınıza kabul olur dilerim. Bereket, şans, sağlık, aşk sizlerden yana olsun.

Hıdırellez, biten kış mevsiminin ardından gelen baharı müjdelemek ve kutlamak için her yıl düzenlenen bir festivaldir.

Hıdırellez ateşimiz öyle bir büyüsün ki; ülkemize önce sağlık sonra bolluk ve bereket getirsin, dileklerimiz aydınlık günlerde buluşsun…Hıdırellez Bayramınız kutlu olsun.

Hızır bu gece sesimiz olsun Allaha tüm dilek ve dualarımızı iletsin.

Hıdırellez yaz kapısı, yedi gün sürer tipisi.

Hıdırellez Kutlama Mesajları

Yaz dileğini tahtaya, bu hafta kabul olmazsa olur haftaya. Hıdırellez Bayramınız kutlu olsun.

Tuttuğun dilek gerçek olsun, hanenize mutluluk dolsun. Hıdırelleziniz kutlu olsun.

Tanrım beni yavaşlat.. Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir.. Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele.. Köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et>

Gül ağacının dibine Bir güneş çizelim! Bolca aydınlık için… Bolca sevgi, Bolca huzur, Bolca umut, Bu gece dilekler tutulsun. Dileğini tuttuğunuz ne varsa gerçeğe kavuşması dileğiyle…

Hıdırellez yağmurlarının damlaları altın olur. Bu damlalardan nasiplenmenizi dilerim. Hıdırellez gününüz kutlu olsun.

Hızır ile İlyas-ı hayat suyunu bulsun, dilekleriniz kabul Hıdırellez bayramınız kutlu olsun.

Hıdırellez baharı ve güzellikleri müjdelesin. Kutlu olsun. Birçok farklı kültürde yeri olan Hıdırellez doğanın uyanışını kutlamanın güzel bir bahanesi, bereket ve bolluğun tarihsel bir simgesidir. Hızır uğrasın kapınıza.

Hıdırellez Kutlama Mesajları

Hıdırellez Kutlama Mesajları ve Sözleri İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=rP4Pa2rBWqk

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu