Yerli Erkek Ünlüler

Hayat Van Eck Kimdir?

instagram takipçi hilesi

12
Tam adı: Hayat Van Eck
Doğum tarihi: 2000
Doğum yeri: Amsterdam, Hollanda
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Hayat Van Eck kimdir? Hayat Van Eck, 2000 yılında Amsterdam’da doğmuştur. Hollanda asıllı Türk oyuncudur. Amsterdam’da dünyaya gelen Hayat Van Eck’ın babası Hollandalı, annesi Ankaralıdır. 6 yaşına kadar Hollanda’da yaşadıktan sonra ailesiyle Türkiye’ye taşınan Hayat Van Eck, İzmir’e yerleşmiştir. İzmir’de büyüyen ve eğitimini burda tamamlayan Eck, henüz 19 yaşında oyunculuk alanında geleceği parlak bir gençtir.

Hayat Van Eck, oyunculuk kariyerine 2017 yılında başlamıştır. Onur Saylak’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Daha filminde yer almıştır. 2017 yapımı olan başrollerinde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın yer aldığı Daha filmi çok ses getiren ancak çok fazla salonda yer almadığı için toplum tarafından farkına pek varılmamıştır. Film, Hakan Günday’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Adana ve Malatya Film Festivallerinde ‘En iyi film’ ödülünü alan Daha filminde Hayat Van Eck, Gaza isimli bir karakteri canlandırmıştır.

Daha filmindeki başarısından dolayı 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Umut Vadeden Erkek Oyuncu” ve Malatya Film Festivali’nde aynı ödülün yanı sıra, Uluslararası olan “Kristal Kayısı Jüri Özel Ödülü“nü almıştır. İlk sinema filmiyle yarattığı bu başarılı girişin ardından potansiyelini belli eden Hayat Van Eck’e bir sonraki film projesi için teklif gecikmemiştir.

İlginizi çekebilir: Ayten Gökçer Kimdir?

2019 yılı için hazırlanan Naim Süleymanoğlu adına yapılan filmde Naim’e benzerliğinden dolayı başrol olarak gelen teklifleri kabul etmiştir. Van Eck’in Naim Süleymanoğlu’na olan benzerliği çok fazla konuşulmuştur. Benzerliğinin muhteşem oluşu kadar başarılı da bir oyunculuk sergileyerek Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmini de yükseltmiştir.

Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu‘nun yaptığı Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmini Barış Pirhasan senaryolaştırmıştır. Başrollerinde Hayat’ın yanında Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk ve Gürkan Uygun yer almıştır. Omuzlarında var olan bir sağlık problemine rağmen filmi kabul eden Van Eck, uzun ve sıkı çalışmalar sonucunda bir sorun yaşamadan çekimleri bitirebilmiştir. Rolü ve yeteneğiyle seyirceden geçer not alan Hayat, geleceği parlak en genç oyunculardan biri olduğunu kanıtlamış oldu.

Dünyanın en iyi haltercisi Naim Süleymanoğlu’nun hayatının canlandırıldığı filmin IMDB puanı 8.8’dir.

Hayat Van Eck Filmleri

  1. 2017 – Daha
  2. 2019 – Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu