Kişisel GelişimYaşam

Hayat Kalitenizi Artıracak 11 Basit Öneri

instagram takipçi hilesi

Hayat kalitesini arttırıp, insanın kendisine yararlı olmak istemesi oldukça olağan ve doğru bir davranıştır. Hayat kalitesini arttırabilmek için yapmanız gereken 11 basit öneri bulunmaktadır. Hayat Kalitenizi Artıracak Basit Öneriler ile ilgili maddeler halinde yazdığım bu içeriği keyifle okurken, sizler için derlediğim videoları da en altta izleyebilirsiniz.

hayat kalitenizi artiracak onbir basit oneri3

Telefonsuz Hayat

Telefon kimi zaman hayatı oldukça fazla olumsuz etkiler. Telefonsuz yapılan aktivitelerden bazen kimi zaman daha çok keyif alabilirsiniz. Örneğin sürekli telefonla oyalanmamak için çantanızda ve yanınızda mutlaka bir adet kitap bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte sık sık telefonsuz yürüyüşe çıkmakta oldukça bünyenize faydalı gelecektir.

Az Alışveriş

Alışverişi çok fazla yapıyor olmak kimi zaman doyumsuzluk hissini doğurur. Bu yüzden bir ürünü almadan önce 72 saat düşünmek oldukça faydalı olacaktır ve gereksiz alışveriş yapmanızı engelleyecektir.

Egzersiz

hayat kalitenizi artiracak onbir basit oneri4

Egzersiz yapmak vücuda faydalı olduğu gibi beynin boşalmasını ve sinirlerin yumuşamasında da oldukça etkilidir. Özellikle pazar akşamları yapıyor olmanız pazartesi sendromuna iyi gelecektir.

Tamir Etmeyi Öğrenin

Eski kıyafetlerinizi kendi kendinize iyileştirmeyi, bisikletinizi tamir etmeyi veya elektronik aletleri tamir etmeyi öğrenin. Bu size ilaç gibi gelecektir.

Renkli Kıyafetler Giyinin

Sarı, pembe, mor, beyaz gibi açık renkli kıyafetler giyinmek sizi daha enerjik yapacaktır. Aynı zamanda içinde rahat ettiğiniz, renkli kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Bu size ve gününüze pozitiflik katacaktır.

Güler Yüz

Güler yüzlü olmak, çalışanlara ”kolay gelsin”, karşılaştığınız insanlara ”günaydın”, ”iyi akşamlar” veya bu benzeri şeyleri söylemek size pozitiflik verecektir. Kaba insanlara nazik olmak, garip bir şekilde heyecan verecektir. Aynı zamanda bu durumla birlikte insanlarla iletişim kuruyor olmak da size farklı enerji verir.

Kendinize 10 Dakika Ayırın

Gün içinde kendi sevdiğiniz bir şeye 10 dakika ayırıyor olmak size enerji verir. Bu işlemi genelde gün geçtikçe daha fazla yapmaya başlarsınız. Alışkanlık haline getirerek bu aktiviteden daha fazla zevk alırsınız.

Jenerasyon Değişikliği

hayat kalitenizi artiracak onbir basit oneri2

Farklı jenerasyondan, yaştan veya ırktan arkadaşlar edinmeniz, dünya görüşünüzü güçlendirecektir. Aynı zamanda farklı dil konuşan biriyle de arkadaş olmanız dil geliştirmenizde faydalı olacaktır.

Meyve Yiyin

Yedikleriniz gün içindeki enerjiniz için oldukça önemlidir. Sevdiğiniz şeyleri tüketirken aynı zamanda zararsız ve paket olmayan sağlıklı ürünleri de tüketebilirsiniz. Yanınızda meyve taşımak bu özelliğinizi geliştirecektir.

Doğayı Unutmayın

Çıplak ayakla toprağa basmanın, negatif enerjiyi aldığını ve sizi daha pozitif hale getirdiğini biliyorsunuz. Bunu sık sık yapmanın vücudunuza faydası olacaktır. Doğayla bütünleşmek kişinin enerjisini mutlaka doldurur.

Sonra Kullanırım Deme

Bir şey aldığınızda daha önemli günlerde kullanmaktan ziyade kendinize değer verip kendiniz için kullanın. Her şeyin en iyisini kullanmanın sizin de hakkınız olduğu bilin.

Hayat Kalitenizi Artıracak Basit Öneriler İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu