Akıllı Telefonlar ve TabletlerHastalıklar

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

instagram takipçi hilesi

Hayat Eve Sığar uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan ve Android, IOS telefon ve tabletler ile kullanılabilen bir sağlık uygulamasıdır. Korona Virüsü salgınından dolayı pek çok insan maalesef ki hayatını kaybetti. Milyonlarca birey evlerinden çıkamıyor. Vakaların hangi ilde daha yoğun olduğu bilgisi de sürekli olarak değişiyor. Hal böyle olunca Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulama yayınladı.

App Store ve Play Store‘den ücretsiz olarak indirilebilen Hayat Eve Sığar uygulaması vakaların kontrol altına alınması ve COVID-19 enfeksiyonu taşıyan kişilerin takip edilmesi için yayınlanmıştır. 10 MB’lık bir dosya büyüklüğüne sahip olan uygulama, çok kısa sürede cihazınıza yüklenmektedir.

hayat eve sigar 1

Hayat Eve Sığar Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

  • Güncel data ve veriler ile hazırlanmış Korona Virüs testini doldurabilir ve enfekte olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
  • Aile bireylerinizin ya da sevdiğiniz bir kişinin izin vermesi halinde “Ailem” sekmesi altında kişileri takip edebilirsiniz. Sağlık durumları hakkında fikir ve bilgi sahibi olabilir ve önemlerinizi alabilirsiniz.
  • Uygulamanızın konumunuza erişmesine izin vererek yaşadığınızı ya da hali hazırda bulunduğunuz konumda ne kadar vaka olduğunu öğrenebilirsiniz. Vaka sayılarının yüksek olduğu bölgeler riskli bölgeler sayılır ve o bölgelere girdiğinizde uygulamadan uyarı mesajı alırsınız.
  • Sizin gerçek bir birey olduğunuzu doğrulamak için telefonunuza gelen SMS mesajını uygulamaya girmeniz gerekmektedir.

hayat eve sigar 2

Uygulama Nasıl Çalışıyor?

Bu uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra sizden cep telefonu numaranız talep edilecek. Daha sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili alana girerek doğrulama yapmanız gerekecek. Hesabınızı doğruladıktan sonra uygulamanın konumunuzu erişebilmesi için izin vermeniz gerekecek.  Konum izinin vermeden uygulamanın bazı önemli fonksiyonlarını kullanamazsınız.

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra karşınıza bir test çıkacak. Her uygulamayı açtığınızda sizin sağlığınız ile ilgili sorular çıkacak. Bu soruları doğru bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Hayat Eve Sığar uygulamasının daha derinlerine doğru ilerledikçe iki büyük buton göreceksiniz. Butonlardan ilkine tıklarsanız size en yakın olan sağlık kuruluşunun haritadaki konumunu göreceksiniz. İkinci butona tıklarsanız “ALO 184 SABİM” hattını arayacaksınız.

Uygulamanın en alt kısmında 4 seçenek yer almaktadır. Bunlar “Sağlık Durumu”, “Yoğunluk”, “Ailem” ve “Hesabım” sekmeleridir. En önemli kısım “Yoğunluk” kısmıdır. Burada bulunduğunuz bölgede vaka durumu nedir sorusunun cevabını bulacaksınız. Aynı zamanda riskli ve vaka sayısının yoğun olduğu bölgelere girdiğinizde uygulamadan riskli bölgede yer aldığınıza dair bir uyarı bildirimi alacaksınız.

Bu uygulamayı Sağlık Bakanlığı’nın başta “E-Nabız” uygulaması olmak üzere diğer uygulamaları ile de entegre edebileceksiniz.

hayat eve sigar 3

Hayat Eve Sığar uygulamasını tabletinize ya da cep telefonunuza indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz..!

Hayat Eve Sığar uygulaması ile ilgili videolar

Kaynak
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu