Kişisel GelişimYaşam

Hayal Panosu Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Son zamanların en güzel trendleri arasında hayal panosu oluşturmak yer alır. Özellikle yeni bir yıla başlarken oluşturulması gereken hayal panosu, çekim yasasını aktif etmek için hazırlanır. Yabancılarda “vision board” olarak hazırlanan teknik, hedef ve hayallerin birleşiminden oluşur. Peki hayal panosu nasıl yapılır?

Hayal Panosu Nedir? Nasıl Yapılır?

Hayal panosu nedir? Nasıl yapılır?

Çekim yasası birçok insanın inandığı ve yaşam tarzına uyguladığı inançlar arasında yer alır. Einstein başta olmak üzere birçok bilim insanının da kabul ettiği çekim yasası; genel itibari ile olumlu ve olumsuz düşünceler bütünüdür. Çekim yasasını olumlu manada harekete geçirebilmenin yöntemlerinden bir tanesi de hayal panosu hazırlamaktır.

Hayal panosu başınıza gelmesini istediğiniz olay, kişi ve durumları resimlerle aktarma çalışmasına verilen bir isimdir. Bu noktada oluşturacağınız pano tamamen size kalmıştır. Dergi, gazete gibi kaynaklardan elde ettiğiniz resimleri bir panoya asabilirsiniz. Ancak yeteneğiniz varsa kendi çizdiğiniz resimlerden de faydalanabilirsiniz. Burada asıl önemli olan hayatınıza ne gibi şeyleri çekmek istediğiniz ile alakalıdır.

Hayal panosu oluşturan kişiler, yıl sonunda hayatlarında ne gibi değişiklikler olduğunu aktarır. Özellikle YouTube üzerinde birçok kişi, hayal panosu oluşturduğunu ve hayatına güzelliklerini çektiğiniz belirtir.

Hayal Panosu Nasıl Yapılır?

Hayal panosu nedir? Nasıl yapılır?

Hayal panosu nedir? Nasıl yapılır? sorusu hakkında araştırma yapan kişilerin karşına birçok farklı cevap çıkar. Cevapların farklılaşmasının nedenleri arasında herkesin kriterlerinin değişiklik göstermesi yer alır. Hayal panosu hazırlamak için evinizdeki boş bir duvarı ya da panoyu kullanabilirsiniz. Burada temel amaç, hazırladığınız panoyu her gün görmenizdir. Her gün gözünüzün önünde durması çekim yasasını aktifleştirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Birçok kişi hayal panosunu cep telefonunun ekranına yapmayı tercih eder. Gün içinde zamanın önemli kısmını geçirdiğimiz cep telefonları, hayallerin gerçekleşmesine de katkı sağlar. Eğer hayal panosunu duvara asacaksanız, hayallerinizi belirlemeniz gerekir. O sene içinde hayatınıza çekmek istediğiniz; ev, araba, gelinlik, bebek, çiçek ve para gibi nesnelerin resimlerini kesin. İsterseniz resimleri yazıcıdan da çıkabilirsiniz. Hazırladığınız resimlerin kenarlarına çeşitli kelimeler de asabilirsiniz. Aşk, para, şans gibi kelimeler yazarak çekim yasasını aktifleştirebilirsiniz.

Hayal Panosu Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hayal panosu nedir? Nasıl yapılır?

Hayal panosu nedir? Nasıl yapılır? konusu kadar hazırlarken dikkat edilmesi gereken detaylar da merak edilir. Yapılması gereken ilk şey  olumsuz duygulardan kurtulmaktır. “Nasılsa olmaz” düşüncesiyle pano hazırlamak zaman kaybından başka bir şey değildir. Panoya olmasını ümit ettiğiniz, olması için çalıştığınız ve olacağına inandığınız dilekleri eklemeniz tavsiye edilir.

Panoda ne kadar açık bilgilere yer verirseniz elde edeceğiniz verim de o kadar pozitif hale gelir. Panoda yer alan yazıların okunması, fotoğraflara bakılması ve hayal kurulması başarı elde edebilmek açısından önemli detaylardandır.

Hayal Panosu Nedir? Nasıl Yapılır? Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=XtMJUZBcSio&t=1009s

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu