Yerli Erkek Ünlüler

Hasan Can Kaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hasan can kaya 5
Tam adı: Hasan Can Kaya
Doğum tarihi: 16 Aralık 1989
Doğum yeri: Güngören / İstanbul
Sevgilisi: 
Mesleği: Senarist, Stand-Up komedyen
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Hasan Can Kaya kimdir? Hasan Can Kaya, 16 Aralık 1989‘da İstanbul, Güngören’de dünyaya gelmiş Türk senarist ve komedyendir. Aslen Malatyalıdır. Çocukluğu ve eğitim hayatı doğup büyüdüğü İstanbul’da geçmiştir. Her zaman komik ve sempatik bir çocuk olan Hasan Can, zaman zaman eğitim hayatında fırça yese de daima komik bulunmuştur.

Kariyerini tiyatro ve komedyenlik alanında ilerletmeyi hayal eden Hasan Can Kaya, her zaman kendi yazdığı hikaye ve senaryoları film yapmak istemiştir. Profesyonel anlamda televizyon sektöründe kariyerine senaristlik yaparak başlamıştır.

2008 yılında yayınlanmaya başlayan toplamda 8 sezon süren başrollerinde Demet Evgar, Emre Karayel’in yer aldığı 1 Erkek 1 Kadın isimli dizinin senaristlerinden birisidir. Uzun süre senaristlik yapan Kaya, sektörün içerisinde yaşanan mobbing ve engellerinden ötürü bir süre mesleğine ara vermiştir. O sırada arkadaşlarının desteğiyle stand up yapmaya karar vermiştir.

Leman Kültür Beşiktaş‘ta düzenli olarak stand up gösterileri yapmaya başlayan Hasan Can, izleyicilerden olumlu geri dönüşler alınca senaristlik kariyerini bırakmış ve kendisini komedyenliğe vermiştir. İlk gösterilerinde çok az kişi tarafından izlenirken, başarısı kulaktan kulağa yayıldıkça sahneleri dolmaya ve gösterileri büyümeye başlamıştır.

2020 yılının Ocak ayında kendi yarattığı format olan Konuşanlar isimli talk show gösterisini yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda Youtube platformunda yayınlanmak üzere çekimleri yapılan gösteri, aynı isimli Youtube sayfasında yayınlanmasıyla büyük ilgi görmüştür. Sıfır aboneye sahipken 1. bölümünün yayınlanmasından sonra üç ay içerisinde programı milyonlar tarafından izlenmeye başlamıştır. 2020 Ekim sonu itibarıyla Konuşanlar’ın 25 bölümü bulunmaktadır.

Hasan Can Kaya, son olarak halen şehir şehir gezerek stand up gösterilerine ve Konuşanlar isimli talk showuna devam etmektedir.

Hasan Can Kaya Projeleri

  1. 1 Erkek 1 Kadın
  2. Hasan Can – Stand Up Party
  3. Konuşanlar

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu