Yerli Kadın Ünlüler

Hande Sarıoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hande Sarıoğlu16
Tam adı: Hande Sarıoğlu
Doğum tarihi: 19 Eylül 1988
Doğum yeri: Akçakoca, Düzce / Türkiye
Boyu: 1.69 m
Mesleği: Sunucu, model
Aktif Yılları: 2010’dan bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Hande Sarıoğlu kimdir? Hande Sarıoğlu, televizyon sunucusu ve modeldir. 1988 yılında Düzce, Akçakoca’da doğmuştur. İki kardeş olan Hande Sarıoğlu’nun bir abisi vardır. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezundur.

Çocukluğundan beri model ve mankenliğe özenerek yarışmalara katılmış ve birincilikler kazanmıştır. Bu yarışmalardan sonra adını duyurmaya başlayan Hande Sarıoğlu’nun televizyon macerası bir dizi rolüyle başlamıştır.

Halid Ziya Uşaklıgil’in muhteşem eseri Aşk-ı Memnu romanından uyarlanan 2010 yapımı Türk televizyonlarının en çok konuşulan dizilerinden biri olan Aşkı Memnu’da rol almıştır. Yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı gelmiş geçmiş en iyi kadrolardan birine sahip olan dizinin son 3 bölümünde Behlül ile Nihal karakterinin düğün organizatörü rolünde oynamıştır. Ancak kısa ve az bir rolü olsa da izleyiciler tarafından fark edilmeyi hemen başarmıştır.

2010 yılında Star Tv’de yayınlanan Çarkıfelek programında çalışmıştır. Programın stüdyo dışında bulunan yarışmacıların yakınlarıyla yapılan bağlantıyı sunan Hande Sarıoğlu, sunuculuk hayatına başlayarak kendisini geliştirmek için bir fırsat yakalamıştır.

2011 yılında Ümit Erdim ile birlikte ‘Pasaport’ isimli yarışma programını sunmaya başlamıştır. Ardından Fox Tv’deKaç Para Kaç’ isimli programı yapmıştır.

İlginizi çekebilir: Ümit Erdim Kimdir?

2015 yılında Ana Ocağı adlı yarışma programında yarışan ekipte yer aldı. TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan bu programda özlenen köy hayatını izleyicilere aktarmak ve unutulan örf ve adetlerimizi hatırlatmak amaçlanmıştır. Değişik bir formatı bulunan bu yarışmada eğitmen anneleri Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak olmuştur.

2016 Şubat’ında TV 8 kanalına transfer olmuştur. Sunuculuğunu yaptığı Böyle Çok Daha Güzelsin adlı programda aynı zamanda jüri üyesi olarak görev almıştır. Jüri üyeliğinde kendisine Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi de eşlik etmiştir.

2017 Ağustos’undan sonra Hande Sarıoğlu Tivibu Spor’da görev almaya başlamıştır. Bir süre orada spor haberleri sunuculuğu yaptıktan sonra Habertürk Tv’ye transfer olmuştur. 13 Mayıs 2019 tarihinden beri Habertürk TV ekranlarında Spor Saati programında Fatih Altaylı ile beraber yer almaktadır. Programın moderatörlüğünü Emin Çağlar yapmaktadır.

Yarışma programlarında uzun süre sunuculuk yaptıktan sonra, spor spikerliğine geçen Hande Sarıoğlu bu pozisyondan çok memnun olduğunu ve sporla ilgilenmeyi sevdiğini belirtmiştir. Hande Sarıoğlu, şuan Haber Türk televizyon kanalında spor sunuculuğuna devam etmektedir.

Hande Sarıoğlu Çalıştığı Yer ve Projeler

  1. 2010 – Aşk-ı Memnu – Oyuncu
  2. 2010 – Çarkıfelek – Sunucu
  3. 2011 – Pasaport – Sunucu
  4. 2014 – Kaç Para Kaç – Sunucu
  5. 2015 – Ana Ocağı
  6. 2016 – Böyle Çok Daha Güzelsin – Sunucu/ Jüri
  7. 2017 – Tivibu Spor – Sunucu
  8. 2019 – Spor Saati – Sunucu
  9. 2020- HaberTürk -Spor Bülteni Sunucusu

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu