Hamilelikte Yapılabilecek 5 Aktivite

instagram takipçi hilesi

Hamilelikte yapılabilecek aktiviteler planlı ya da plansız hamile kalacağını öğrenen her anne için durum için geçerlidir. Dokuz uzun ay yeni umutlar ve yeni planlarla başladı. Bu süreçten ne kadar keyif alırsanız o kadar sakinleşirsiniz, hatta bu oranda bebeğiniz sağlıklı bir gelişim gösterecektir. Yediğiniz yemek gibi, hamilelik sırasında yaptığınız aktiviteler de bebeğinizin zihni için çok değerli olabilir. Hamilesiniz, bebeğiniz her geçen gün büyüyor ve vücudunuz değişikliklere ayak uyduramıyor.

Çok heyecanlı ve mutlu bir dönemden geçtiğinize eminiz. Ancak zaman zaman ağrı hissedebilirsiniz ve ilk hamilelik dönemindeyseniz mide bulantısı hissedebilirsiniz. Bu dönemi atlatmak ve küçük çocuğunuzu olabildiğince çabuk görmek istiyorsunuz. Bu amaçla, hamilelik sırasındaki aktiviteler size yardımcı olabilir. Zamanın uçup gittiğini hissedeceksiniz ve aktivite bedeniniz ve ruhunuz için oldukça iyi gelecektir.

Hamilelikte Yapılabilecek 5 Aktivite

1-Hamilelikte Yüzme

hamilelikte yapilabilecek 5 aktivite3

Hamile bireylerin 3 aydan sonra yapabileceği aktiviteler arasında yüzmek vardır. Hamile bireyin vücudunu rahatlatırken doğum esnasında da bu yüzmelerin mutlaka faydası olacaktır. Anne adayının kendisini fazla yormadan yüzmesi, sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Fakat yüzdüğü yerin klorlu havuz olması asla doğru değildir. Açık havada olan bir havuz veya deniz tercih etmesi doğru olacaktır.

2-Hamile Yogası

hamilelikte yapilabilecek 5 aktivite2

Hamile bireylerin de karşısına reklam olarak sık sık çıktığını biliyoruz. Hamile yogası anne adayının vücudunu rahatlatırken aynı zamanda anne adayının zihnini de rahatlatacaktır. Yoga normal hayatta da oldukça faydalı bir aktivite olarak bilinirken hamilelikte verdiği etkilerde fazladır.

3-Doğa Yürüyüşleri

hamilelikte yapilabilecek 5 aktivite6

Açık havada yapılan yürüyüşler hamileler için çok etkilidir. Temiz havanın olduğu doğa yürüyüşleri anne adayının nefesini temiz bir şekilde açacaktır. Yürüyüş hamileliğin her döneminde yapılmalıdır. Genelde aktivitelerin 3 aydan sonra yapılması gerekse de yürüyüş her dönemde yapılabilir. İlk 3 aya kadar daha sakin ve yavaş ve son 3 ayda yine aynı şekilde daha sakin ve yavaş yürüyüşler yapabilirsiniz.

4-Bisiklet Sürmek

hamilelikte yapilabilecek 5 aktivite1

Anne adaylarının bisiklet sürüp, süremeyeceği merak konusudur. Anne adayları bisiklet sürebilir fakat bunu spor gibi yapmaktan ziyade sadece bir aktivite olarak düşünüp yavaş yavaş yapmalıdır. Anne adayının kendisini fazla yoruyor olması ve kendisini kötü hissediyor olması bebeği için de faydalı olmayacaktır. Bu yüzden sakin ve huzurlu bir şekilde bisiklet sürmeye devam edebilir.

5-Pilates

hamilelikte yapilabilecek 5 aktivite4

Hamileler için yapılan yogalar gibi pilates hareketleri de bulunmaktadır. Bunlar anne adayları için oldukça faydalıdır. Genelde yapılması önerilir. Anne adayının hamileliğini yatakta uyuyarak geçirmesinden ziyade daha hareketli ve daha dolu geçirmesi önerilir.

Hamilelerin Yapılabilecek Aktiviteler İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu