Yaşam

Habitat Derneği

instagram takipçi hilesi

habitats logos

Habitat Derneği sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Gençlerin sürdürülebilir kalkınmada etkin rol oynamasını hedefleyen Habitat, 1995 yılında Kopenhag Sosyal Kalkınma Zirvesi’nde ve Birleşmiş Milletler Habitat II Zirvesi için bir araya gelen aktivistler tarafından 1997’de kuruldu. Kuruluş vizyonu dünya gençliği ile Türkiye gençliği arasında iletişim köprüsü kurmak olan Habitat, bu vizyon doğrultusunda gençlerin kapasitesilerini geliştirmek ve uluslararası ortaklıklar kurmak adına birçok proje ve program geliştirdi.

Habitat bütün çalışmalarında hükmetler, yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla çok paydaşlı ortaklıklar kurar. Habitat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) stratejik ortağıdır.

40843903 PSeYSZ5s546CGKv0udRmMIebztvnPK4l9t0H1 HQS2M

Örgütü ve gönüllülük bilinci ile hareket eden toplumların etkinliğine inanan Habitat, Kent Konseyi, Gençlik, Kadın, Engelli ve Çocuk Meclisleri ile Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun kurulmasına öncülük etti. Bununla birlikte TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları gibi birçok mekanizmanın oluşmasına destek verdi.

Akran eğitim modelinde profesyonel olarak eğitici olmayan kişiler hedef grupta olan bireylerin öğrenmelerine yardımcı olmakta, öğretirken kendileri de öğrenmektedir. Akran eğitim modelinde akranların birbirlerine özdeşimi, sosyal etkileşimi ve iş birlikçi öğrenmelerinden ortaya çıkan sosyal sosyal öğrenmeden yararlanılır.

Habitat Derneği çalışma ilkleri;

-Şeffaflık
-Sürdürülebilirlik
-Hesap verebilirlilik
-Yenilikçilik
-Kolaylaştırıcılık
-Eğitimde fırsat eşitliği
-Toplumsal cinsiyet eşitliği
-Bilgiye erişim eşitliği
-Yerel ve eşitlikçi demokrasiye
-Kapsayıcı katılım

Benimde içinde olduğum dernek aslında aile sıcaklığını aratmayan bir yuva misali gün geçtikçe büyümekte ve unutmadan siz yokken biz 1 kişi eksiğiz.

habitat20

Hali hazırdaki eğitim başvuruları için:
http://habitatdernegi.org/
Facebook:https://www.facebook.com/habitatdernegi/?ref=ts&fref=ts
Twitter:https://twitter.com/habitatdernegi

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu