Yerli Erkek Ünlüler

Gürsel Erol

Gürsel Erol Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gursel erol 1
Tam adı: Gürsel Erol
Doğum tarihi: 28 Aralık 1963
Doğum yeri: Elazığ, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Oğlak
Ailesi: Nurten Erol (Annesi), Zeynel Erol (Babası)
Eşi: Evlidir.
Çocuk (ları): İki çocuğu var.
Mesleği: Milletvekili, İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gürsel Erol Kimdir? Gürsel Erol, siyasetçi, milletvekili ve iş insanıdır.

Gürsel Erol, 28 Aralık 1963 tarihinde Elazığ’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Nurten, babasının adı ise Zeynel’dir. Dedesi Diyap Ağa adı ile bilinen Diyap Yıldırım‘dır. Diyap Yıldırım aşiret lideridir. Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk‘ün de yakın dostudur.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye gittiği yıllarda Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) ile tanışmış ve Çankaya Gençlik Kolları‘na girmiştir. 1990 yılında SHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 1991 yılında ise SHP Kurucu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevlerini icra etmiştir.

1991 yılında SHP Elazığ İl Başkanı olmuştur. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde Elazığ’dan 1. sıra milletvekili adayı olmuştur. 1995 ve 1997 yılları arasında Tunceliler Vakfı Genel Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Gürsel Erol, 1995 ve 2014 yılları arasında Alevi ve Sivil Toplum Örgütleri‘nde yöneticilikler yapmıştır. Örgütü çok iyi bilmesi sebebi ile partinin pek çok organizasyonunu düzenlemiştir. Turizm alanında Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan tesislerin işletmeciliğini yapmaktadır.

Restorasyon alanında hizmet vermekte olan şirketi ile de tamamlamış olduğu işler için Tarihi Kentler Birliği tarafından “Yılın En Başarılı Restorasyon Ödülü” almıştır. Erol, evlidir. Bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Erol, 1 Kasım 2015 günü gerçekleştirilen genel seçimlerde Tunceli CHP Milletvekili seçilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)‘de İçişleri Komisyon Üyesi görevini yürütmüştür. 24 Haziran 2018 yılında yapılan seçimlerde CHP Elazığ Milletvekili seçilmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu