Yaşam

Gününüzü Daha İyi Değerlendirmek İçin 2 İpucu

instagram takipçi hilesi

Gelişen teknoloji ve dolayısıyla değişen global dünyada, zaman adeta su gibi akıp gitmekte. Biraz durup düşünmeye bile vakit bulamadığımız bu bilgi çağında, küçücük bir zaman dilimi bile bizler için son derece önemli ve değerli. Günümüzde işten eve, evden işe tarzı gelişen yaşam tarzı hiçbir sosyal aktiviteye zaman ayıramadan bizleri hayatımızı yaşamaktan alıkoyuyor.

Kendimize bile zaman ayıramadığımız şu dönemde; hem zamandan tasarruf etmek, hem zamanı verimli kullanmak hem de hayatımızda başka aktivitelere yer açmak için yapabileceğimiz gayet kolay ama etkili bazı yollar var. Eğer siz de bu tavsiyeleri yaşamınızda kullanırsanız hem hayatınızı yaşayacak, hem de gündelik görevlerinizi aksatmadan yapabileceksiniz. İşte 24 saatlik bir gününüzü daha verimli hale getirmek için yapabileceğiniz basit ama etkili tavsiyeler:

64cd6341926fe30caa392c3abbbf4db805148369

Her Güne Planlar Yaparak Başlayın!

Bizler Türk milleti olarak hep Avrupa ülkelerindeki insanların çalışkanlığını, enerjisini ve disiplinli oluşlarını anlata anlata bitiremeyiz. Peki, onlar böyle olmayı ve bizi imrendirmeyi nasıl başarıyorlar biliyor musunuz? Tabi ki hayatlarını belirli bir plan ve  programa göre yaşadıkları için. Eğer bizler de yeni bir güne, o günkü yapılacak işleri planlayarak başlarsak, 24 saatlik zamanımızı çok daha iyi, kaliteli ve verimli kullanabiliriz.

Bunu için sabah gözünüzü açar açmaz, elinize bir kalem kağıt alın ve o gün yapmanız gereken şeyleri önem derecesine göre sıralayın. Her bir aktivitenize belirli bir saat aralığı belirleyin ve bu saat aralığına mutlak suretle uymaya çalışın. Bitirdiğiniz işlerin üzerini çizerek kendinizi motive edin. Böylece diğer işleri yapmak için kendinizde güç bulacaksınız. Kağıda not ettiğiniz aktivitelere ve zaman aralıklarına sadık kalırsanız göreceksiniz ki diğer günlere oranla hem daha çok şey başarmış hem de kaliteli bir gün geçirmiş olacaksınız.

Screen Shot 2014 11 24 at 3.07.04 PM e1500460461802

Teknolojiden Belli Aralıklarla Uzaklaşın!

Günümüzde her şeyden çok zaman ayırdığımız, adeta başımızı ondan zor kaldırdığımız teknolojik aletler günümüzün neredeyse hepsini alıp götürür. İnternet, akıllı telefon, televizyon, bilgisayar derken bilinçsiz teknoloji kullanımı günümüzü son derece verimsiz ve uyuşuk geçirmemize neden oluyor. Bunun yanı sıra, insanları asosyalleştirerek birbirinden uzaklaştırıyor ve yaşamımızın kalitesini düşürüyor.

Bunun önüne geçmek için, kendinize bazı sözler vermelisiniz. Gün içerisinde en az 3 saat teknolojik ürünlerden uzaklaşarak hem radyasyondan arının, hem de bu zaman aralığında çok daha gerekli ve acil işlerinizi halledin. Böylece boşa harcadığınız zamanı biraz olsun azaltmış olacak, hem de gün içerisinde daha fazla iş başarmış olacaksınız.

mobile addiction

Kaynak
Ceotudent

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu