Günseli Deniz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Günseli Deniz
Tam adı: Günseli Deniz
Doğum tarihi: 22 Ağustos 1983
Doğum yeri: Mersin / Türkiye
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, besteci
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Günseli Deniz kimdir? Günseli Deniz, 22 Ağustos 1983 yılında Mersin’de dünyaya gelmiş şarkıcı, söz yazarı ve bestecisidir. Sanatla iç içe bir ailenin kızı olan Günseli Deniz’in müziğe olan yeteneği küçük yaşlarda ailesi tarafından keşfedilmiştir. Küçük yaşından itibaren gitar ve şan dersleri almaya başlamıştır. Daha sonra kendi bestelerini yapmaya başlamıştır. 

8 yaşındayken baleye olan ilgisinden Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne girmiştir. Birçok gösteri ve resitalde yer almıştır. Aynı zamanda eğitim gördüğü Toros Koleji’nin okul orkestrasında solist olarak yer almış ve konserler vermiştir. Böylelikle ilk sahne deneyimlerini yaşamaya başlamıştır.

14 yaşındayken İstanbul’a gelerek Mor ve Ötesi grubundan Kerem Özyeğen’le Selçuk Başar’ın stüdyosunda bestelerini kaydetmiştir. Selçuk Başar’ın dikkatini oldukça çeken Deniz, kendisinden albüm teklifi almış ancak eğitimini ön plana koyduğundan hayallerini ertelemiştir.

Mersin Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanan Günseli Deniz daha sonradan iletişim alanında eğitim almak istediği için önce İngiltere’ye gitmiş ardından Amerika’da lise ve üniversite eğitimini tamamlamaya gitmiştir. Ancak müzik yaşam biçimi haline geldiğinden müzik hayallerinden hiç kopmamıştır.

Los Angeles’ta yaşarken Stephen Singer, Simone Sello, Cat Cohen ve Curtis Stevenson gibi önemli prodüktörlerin şarkı yazımı ve prodüksiyon üzerine çalışmalarında yer almış ve önemli tecrübeler edinmiştir. Aynı dönemde dünyaca ünlü şarkıcılara vokal koçluğu yapmış olan Lis Lewis’ten 3 yıl boyunca sahne hakimiyeti ve şan eğitimi almıştır. Bunların yanında dans eğitimleri alarak kendini geliştirmiştir.

Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Mezun olurken de Tühid Altın Pusula ödülünü kazanmıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra kendisini tamamen müziğe vermiştir. Number 1 yapım ile anlaşarak başladığı müzik kariyerinde 2012 yılında ilk albümü olan Kalp Ağrısı’nı ML Müzik etiketiyle çıkartır. Aynı albümünden Uyman isimli parçası “GDO Karakedi” filminde yer alınca beyazperdede de dikkat çekmiştir.

Kısa bir süre müzik piyasasına ara verdikten sonra Gökhan Sahin ve İrfan Özata imzalı Kol Kanat isimli parçasıyla 2019 yılında geri dönüş yapmıştır. Günseli Deniz, Youtube platformunda kendi kanalında canlı performanslarını kaydedip sevenleriyle paylaşmaya devam etmektedir.

Günseli Deniz Diskografisi

  1. Kalp Ağrısı (2012)
  2. Deniz (2018)
  3. Kol Kanat (2019)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu