Film & Dizi ÖnerisiListeler

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

instagram takipçi hilesi

Gülse Birsel dizileri ve filmleri neredeyse herkes tarafından beğeniyle izleniyor. Hala birçok kişi Avrupa Yakası dizisini izleyerek vakit geçiriyor. Bu yazımızda Gülse Birsel ‘in senaristlik çalışmaları hakkında bilgi vereceğiz.

Gülse Birsel Dizileri

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

Gülse Birsel’in en çok tanınmasını ve sevilmesini sağlayan çalışmaları arasında dizileri yer alır. Dizilerde komedi türünü işleyen Birsel, eğlenceli anlatım tarzıyla rakiplerinden sıyrılmayı başarır. Ayrıca senaristlik çalışmalarını yaptığı tüm dizilerde kendisi de rol almıştır.

1. Avrupa Yakası

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

2004 yapımı olan Avrupa Yakası bir durum komedisidir. 4 kişilik bir ailenin yaşadığı olaylar anlatılır. Ailenin en küçüğü olan Aslı, Amerika’da eğitim almış, geleneksel bir anne babanın kızıdır. Abisi Volkan ise tam aksine eğitimini yarıda bırakmış, kaba saba bir adamdır.

Her şey Aslı’nın Avrupa Yakası dergisinde işe girmesiyle başlar. Aslı’nın ofis arkadaşları diziye renk ve heyecan kazandırır.

2. Yalan Dünya

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

Yalan Dünya dizisi 13 Ocak 2012 tarihinde ilk bölümünü yayınladı. Yönetmenliğini Jale Atabey Özberk’in yaptığı dizi, Cihangir semtinde komşuluk yapan iki aileyi anlatır. İki aile birbirinden tamamen farklıdır. Bir taraf geleneksel, bir taraf ise entelektüeldir.

Aşk ve komedinin birleştiği dizi 4 sezon ve 91 bölüm sürdü.

3. Jet Sosyete

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

2018 yılında yayınlanan ve 2 sezon süren dizinin yönetmenliğini Hakan Algül yapmıştır. Yine durum komedisi türünde yayınlanan dizide Cengiz Bozkurt, Hasibe Eren, Enis Arıkan başta olmak üzere birçok ünlü isim oynamıştır.

Gülse Birsel Filmleri

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

Gülse Birsel’in filmleri de çok konuşulmayı başarır. Aşağıda anlattığımız filmlerde oyunculuk performansını konuşturan Birsel, karakterleri başarıyla yansıtır.

1. Hırsız Var

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

1 saat 40 dakika süren dizi, komedi ve macera türündedir. Gülse burada Binnur karakterine hayat verir. Yönetmenliğini Oğuzhan Tercan’ın yaptığı film, yayınlandıktan 3 gün sonra tüm Avrupa ülkelerinde gösterime girdi. Hem de 3 farklı dilde!

Haluk Bilginer ve Mehmet Ali Erbil’in de rol aldığı Hırsız Var, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden bir adamın eşini anlatır. Adam, maddi açıdan kayıp yaşamış ve hayatını kaybetmiştir. Mafya, modacı, manken ve soyguncunun bir araya geldiği film; çarpıcı konusuyla izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatır.

2. 7 Kocalı Hürmüz

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

7 Kocalı Hürmüz filmi’nde Gülse “Safinaz” rolünü oynar. Gürsel Korat’ın senaristliğini üstlendiği film, 20 Kasım 2009 tarihinde gösterime girdi. Film, bir tiyatro oyunundan esinlenir. 19. yüzyılın sonlarında geçen filmde 7. kez evlilik yapan bir kadın anlatılır.

3. Aile Arasında

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri

2017 yapımı olan Aile Arasında iki farklı ailenin bir araya gelmesiyle kahkaha dolu anlar yaşatır. Senaristliğini Gülse’nin üstlendiği film, Solmaz ve Fikret’in aşkını da konu edinir. Filmi izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmin IMDb bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Gülse Birsel Dizileri ve Filmleri Hakkında Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Wa50AhIlclg

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu