Yerli Kadın Ünlüler

Gülşah Saraçoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gülşah saraçoğlu 1
Tam adı: Gülşah Saraçoğlu
Doğum tarihi: 1982
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.63 m
Ailesi:
Eşi: Selçuk Yentur ( Ayrıldı)
Çocuk (ları): Aslan Yentur
Mesleği: Tasarımcı
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Gülşah Saraçoğlu Kimdir? Gülşah Saraçoğlu, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına son veren Saraçoğlu, moda sektörüne giriş yaptı.

Gülşah Saraçoğlu, modacı Dilek Hanif‘in yanında asistan olarak çalışmaya başladı. Hazırladığı başarılı tasarımlar ile sektörde kısa zamanda adından söz ettirmeye başladı. İlk çalışmasını Hande Yener‘in sahne kıyafetlerini hazırlayarak yaptı.

Ünlü İsimlerin Kostümlerini Dikti

Basın camiası tarafından tanınması ise sanatçı Nükhet Duru‘ya tasarladığı kostüm ve kıyafetler ile oldu. Haute Couture moda atölyesinde Ajda Pekkan, Demet Akalın, Seda Sayan, Cenk Eren, Nazan Öncel, Seren Serengil , Bülent Ersoy, Nükhet Duru, Hande Yener ve Nicole Kidman gibi ünlü isimlerin sahne kıyafetlerini tasarlamaktadır.

2011 yılında Deniz Berdan, Gülşah Saraçoğlu ve Eda Taşpınar birlikte ” Sen Yeter Ki İste ” isimli bir program yaptı.

2012 senesinde prodüktör Demet Lee Öger‘e tasarladığı kostüm o sene Oscar Ödül Töreni ve Golden Globe‘de giymesi üzerinde ünlü Hollywood yıldızı Nicole Kidman‘ın beğenmesi ile tanındı. Daha sonra Elton John ve Nicole Kidman gibi birçok isim ile çalışma fırsatı buldu.

2014 yılında Dubai‘de mağaza açan Gülşah Saraçoğlu, 2016 yılının Mart ayına kadar 80 kg olması nedeniyle mide ameliyatı geçirerek 8 ay  gibi kısa bir sürede 27 kilo verdi ve 53 kiloya geriledi.

Saraçoğlu, 2010 yılında dünya evine girip 2012 yılında boşandığı eşi olan Selçuk Yentur ile 2014 yılında tekrardan dünya evine girdi. Ardından 2015 yılında eski eşi Selçuk Yentur ile 11 Ocak 2018 tarihinde nişanlandı ve tekrar ayrıldı. Saraçoğlu’nun 2011 yılında dünya’ya gelen Aslan Yentur adında bir oğlu vardır.

Ünlü isimlerin modacısı Gökhan Göz ile aşk yaşamaya başlamıştı. Fakat 2019 Ekim ayı başlarında ayrılmıştı. Ayrıldıktan 2 hafta sonra tekrar birleştiler. Ünlü modacı bu haberi sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşmıştı. Açıklamadan sonra sosyal medya hesabından fotoğraflarını yayınlayan ikili fotoğrafı ” Eee nerede kalmıştık..! ” notu ile paylaştı.

2016 yılının Ağustos ayında Beyaz TV ekranlarında başlayan ” Söylemezsem Olmaz ” isimli programda Ömür Varol, Nihat Doğan ve Bircan İpek ile beraber 2016 yılının Kasım ayına kadar sunuculuk yapmıştır.

Bülent Ersoy’un 2019 Mart ayında bir sahnesinde giydiği ve değerinin yaklaşık olarak 20 Bin Türk Lirası olan kostümde de Gülşah Saraçoğlu’nun imzası vardır. Dev güller ile tasarlanmış elbisenin bir benzerinin ünlü İspanyol Modacı Isabel Sanchis‘in tasarladığı anlaşılınca internette özellikle sosyal medyada gündem olmuştu.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu