Sağlıklı Yaşam

Gözü Kaynak Alması Ne Zaman Geçer?

instagram takipçi hilesi

Gözü kaynak alması, kaynak işi ile uğraşan insanlar için her zaman tehlikeli bir durumdur. Gözümüz oldukça hassas ve önemli bir organımızdır ve bu durum karşısında dikkatli olmak gerekiyor. Güvenlik önlemlerini almamız gerekiyor. Eğer güvenlik önlemlerini almazsak ve gözümüz kaynak alırsa, dikkatli müdahaleler olmazsa, körlüğe yol açabiliyor. Bu yazımda, “gözü kaynak alması durumunun nedenlerini, tedavi yöntemlerini, ne zaman geçer?” hakkında bilgiler veriyor olacağım.

gozu kaynak

Gözü Kaynak Almasının Nedenleri Neler?

Gözü kaynak almasının sebeplerinden en önemlisi ise önlem alınmamasındır. Kaynak makinesinin çalışması esnasında, gözü kaynak almasında kullanabilecek bazı maskeler var. Bu maskeler, kaynağı tamamen engellemese de büyük bir kısmını engeller. Yani çok azına maruz kalabilirsiniz. Ancak bazı kaynak maskeleri bunu çok aza kadar indiriyor. Bu maskelerden kullanmanızı tavsiye ediyorum.

İlginizi çekebilir:

Göz Çapaklanması Neden Olur? Ne İyi Gelir?

kaynak makinesi

Tabi kaynak işiyle yıllardır uğraşan, kaynak ustaları bunu göz ardı edebiliyor. Kendine fazlasıyla güvenmek de göze kaynak almasının nedenleri arasındadır. Öncelikle ne kadar kendinize güvenirseniz güvenin, güvenlik önlemlerinizi almadan (kaynak maskesi, kaynak gözlüğü) kaynak işiyle uğraşmayın.

Göze Kaynak Alması Durumunda, Gözümüzde Neler Olur?

Gözü kaynak alması durumunda ise gözde yanmalar, gözün görme fonksiyonda azalmalar ve bazı durumlarda ise körlüğe yol açmaktadır.

gozu kaynak alması

Gözü Kaynak Alması Ne Kadar Sürer?

“Gözü kaynak alması ne zaman geçer ?“sorusu ise çoğu insanın merak ettiği konulardan biri olarak yer almaktadır. Bu durum kişinin bünyesine ve gözünün durumuna göre farklılık göstermektedir. Genel olarak iyileşme süreci 2 veya 3 gün içerisinde kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

İlginizi çekebilir:

Göz Seğirmesi Nasıl Geçer?

Fakat kullanılan damlalar veya doğal yöntemler,  kişiden kişiye farklılık göstermesinde ve iyileşme sürecinde etken olmaktadır. Eğer gözü kaynak alması sorunu yaşanıyor ise doktor müdahalesi şarttır.

gozu kaynak
Kazanın Oluş Nedeni. Kaza Oranı. Yangın ve Patlama. % 3. Gözde Yaralanma. %67. Göze Yabancı Cisim Kaçması. %32. Kaynağın Gözü Alması. %35. Sıcak Metal Kıvılcım veya Alevin. Elbisenin Altına Girerek Yanık Oluşturması. %11. Korunmamış Deri Yanığı. %9. Elbise Üzerinden Nüfuz Eden Yanık. %7. Elbisenin Alev Alması. %3.

Göze Kaynak Almasında Tedavi Yöntemleri Neler?

Doktor kontrolü sonrasında, doktorun tavsiye ettiği ilaçlar kullanılmaya başlanılmalı. Kullanılan ilaçlar kişiden kişiye göre, düzelme gösterebilir. İlaçların dışında, doğal yöntemler sayesinde de düzelmeler daha hızlı bir hal alabilir. Bunlardan bazılarını aşağıdaki videolarda göreceğiniz gibi, gözü kaynak almada çözüm olarak ilk akla gelen limondur.

Bunun dışında gözü dinlendirmek, çözüm olarak doktorlarında sunduğu bir yöntemdir. Dinlenerek, kişinin hem kaynaktan uzak kalmasını hem de gözün yorulmamasını sağlar. Böylelikle de iyileşme süreci daha hızlı olacaktır. Kesin ve doğru bir iyileşme süreci için doktorlardan destek alınabilmektedir.

Gözü Kaynak Almasıyla İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu