Yerli Kadın Ünlüler

Gözde Akpınar

GAİN'in Kurucusu "Gözde Akpınar" Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gozde akpinar 1
Tam adı: Gözde Akpınar
Doğum tarihi: ??. ??. 1980
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Ailesi: Celal Akpınar (Babası)
Eşi: Hüseyin Sezgin
Çocuk (ları): Bir kızı var
Mesleği: İş Kadını
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gözde Akpınar Kimdir? Gözde Akpınar, 1980 yılından İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Filli Boya’nın sahibi ve kurucusu olan Celal Akpınar’dır. Lise eğitimini Saint Joseph Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü‘nde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi‘nin verdiği destek ile aynı bölümü İngiltere, Portsmount Üniversitesi‘nde de bitirmiştir.

2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayii A.Ş.’de çalışmaya başlamıştır. Babası kanser sebebi ile vefat edince hemen şirketin başına geçmemiştir. 2008 yılının Şubat ayında şirket yönetimini devralmıştır. Şirketin başına geçtiğinden beri pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiştir. 2015 yılında “Filli Boya Bilim Kampı” adlı bir proje gerçekleştirmiştir. 2016 yılında “Filli Kadın Ustalar” projesi ile kadınları da boya sektörüne dahil etmiş ve bu işi kadınlarında yapabileceğini kanıtlamıştır.

Gözde Akpınar’ın babası Celal Akpınar, 1988 yılında ortakları ile birlikte Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş‘yi kurmuştur. 1993 yılında inşaat boyaları alanına adım atmak için Avrupa’nın en büyük boya markası olan Caparol ile iş birliği yapmış, 1995 yılında sıfırdan var ettiği Filli Boya‘yı kısa sürede “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” arasına sokmuştur.

Gözde Akpınar, psikoloji, resim ve sinema ile de oldukça yakından ilgilenmektedir. Akpınar, Hüseyin Sezgin ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden bir kızı dünyaya gelmiştir. Özgecan Aslan‘ın vahşice öldürülmesinden sonra 30 kanalın reklamlarını satın almıştır. Ekranları karartarak “Özgecan Aslan İçin” yazdırmıştır. Şiddet mağduru olan 12 kadının hayat hikayesinin konu alındığı “Ölümcül Yaralı” adlı farkındalık projesi yapmıştır.

2019 yılının Temmuz ayında Japonya merkezli “Nippon Paint Holdings”, Filli Boya ve Betek Boya‘yı 1.4 Milyar Lira bedel ile satın almıştır.

Gözde Akpınar, 30 Aralık 2020 günü yayın hayatına başlayan GAİN TV‘yi hayata geçirmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu