Kişisel Bakım

Göz Makyajını Renklendirmenin Kolay Yolları

Yaz aylarında rengarenk makyajlar oldukça popülerdir. Yüz makyajının renklenmesi için yapılması gerekenler basittir.

instagram takipçi hilesi

Canlı ve renkli göz makyajları her zaman dikkat çekici olmuştur. Özellikle sıcak yaz aylarında gözler daha ön plana çıkar. Son aylarda kadınlar en çok göz makyajına önem veriyor. Yüz makyajında gözü öne çıkarmak isteyenler için basit tüyolar bulunuyor. Birçok makyaj artisti bu konu hakkında çalışmalar yapıyor ve birçok kadına ilham oluyor. İşte Göz Makyajını Renklendirmenin Kolay Yolları

Renkli Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Her kadın riskli renkleri gözünde kullanmak ve dikkat çekmek ister. Özellikle mavi, mor, yeşil ve turuncu renkler çok tercih edilir. Ancak bazı makyajlarda bu riskli renkler kullanılsa da sönük kalır. Makyajın sönük kalmaması ve renklerin güzel bir şekilde göze çarpması için birkaç yol vardır. Göz makyajında kullanılan ürün, far bazı ve fırça seçimi son derece önemlidir. Göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir;

far nasil surulur

İlk Olarak Far Bazı

Makyaj öncesinde baz kullanımı çok önemlidir. Yüzde ve gözde kullanılan bazlar ürünün sabit kalmasını ve düzgün bir görünümde durmasını sağlar. Göz makyajlarının belirgin ve renkli olması için ilk olarak göz kapağına baz yapılmalıdır. Makyaj bazları sıvı, sprey ya da far tarzında bulunur.

İstenildiği gibi far bazı uygulanabilir. Far bazı yapmak göz kapağına sürülecek her ürünü tutar. Özellikle pigmentli bir makyaj yapacak olanlar bolca far bazı kullanmaktadırlar.

Kaliteli Ürün Kullanımı

Makyaj altı bazı muhteşem olsa dahi üzerine sürülen ürün kötü olursa tüm makyaj sönük kalır. Göz kapağına sürülen ürünler son derece pigmentli olmalıdır. Kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli ve net pigmentli olursa makyajın sonucu o kadar güzel olacaktır.

goz fari

Fırça Seçimi

Sürülen şekle ve yapılan işleme göre özel fırçalar bulunmaktadır. Öncelikle küçük ve yuvarlak bir fırça ile far göz kapağına oturtulur. Daha sonra yassı bir fırça ile dağıtılır ve sabitlenir. Gölgeli bir görünüm isteyenler dağıtma fırçası ile kenarlarını dağıtarak iyi bir görünüm sağlayabilirler.

Her makyaj tarzına göre fırça kullanımı doğru olmalıdır. Yanlış fırça kullanımında yanlış bir işlem yapılır bu nedenle kötü bir görüntü ortaya çıkabilir hatta makyaj sönük kalabilir.

goz makyaji

Pigment Düşükse Ne Yapılmalıdır?

Göz kapağına uygulanacak olan farların pigmenti düşük olduğu zamanlarda muhteşem bir tüyo vardır. Far fırçaya alındıktan sonra sabitleme spreyi sıkılırsa far daha canlı ve düzgün durur. Böylece elde olan ürünler de değerlendirilmiş olur. Bazı fırçaya sıkmak daha etkili olacaktır. Direkt olarak göz kapağına uygulanan sabitleyici sürülen bazın akmasına neden olabilir ve makyaj bozulabilir. 

Göz Makyajını Renklendirmenin Kolay Yolları ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu