Alışveriş Rehberi

Göz Farı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Göz farı makyajı tamamlayan unsurlar arasında yer almaktadır. Göz farı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok etmen vardır. En önemli olanlardan birisi ise far paletidir. Sizler için seçtiğimiz en iyi 7 far paleti listemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Göz Farı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Goz Fari3

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Göz rengini öne çıkarmak isteyenler için far seçimi oldukça önemlidir.

  • Kahverengi gözler için; Far paletinde olan çoğu renkler kahverengi için uygun olsa da bakır, altın sarısı, toprak tonları veya lacivert-mor gibi renkler oldukça etkili bir göz makyajına dönüştürecektir.
  • Yeşil gözler için; Canlı ve sıcak tonlar yeşil gözlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Turuncu, kırmızı, şeftali, pembe veya mercan gibi yaz renkleri oldukça güzel duracaktır.
  • Mavi gözler için; Koyu renkler oldukça ideal olduğu gibi pembe tonları da güzel duracaktır. Koyu renkli far kullanıldığında buğulu göz makyajı yapmak, mavi gözleri ortaya çıkaracaktır.

Goz Fari2

Ten Rengine Göre Far Seçimi

Far seçiminde, önemli olan etmenlerden birisi de ten rengidir. Ten rengine göre far seçimi yapmak gerekmektedir.

  • Esmer tenliler, genel olarak bakır, bronz veya daha parlak renklerin ışıltılı far renklerini tercih edebilirler. Soluk veya ten renginin zıt renginde olan renkleri kullanmamalarını öneriyoruz.
  • Açık tenliler için açık renkler önermiyoruz. Daha çok yüze renk getirecek koyu renkleri veya buğulu makyajları önerebiliriz. Bordo, mor, lacivert veya daha pastel tonlar tercih edilebilir.
  • Buğday tenliler için bej ve kahverengi tonları oldukça güzel duracaktır. Gold, haki, bakır gibi renklerin ışıltılı seçenekleri gözleri ortaya çıkaracaktır.

Goz Fari1

Kıyafete Göre Far Seçimi

Kıyafet rengi ile makyaj uyumu oldukça önemlidir. Üzerinize mavi renk giydiğinizde far renginizi yeşil seçmemelisiniz. Makyaj, kıyafet uyumu ile birlikte takı renkleri de oldukça önemlidir. Gold takılar taktığınızda bunu makyajınızla tamamlayabilir veya gümüş takılar taktığınızda bunu makyajla tamamlayabilirsiniz.

Üzerinize giydiğiniz kıyafet düz renkten oluşuyor ise çanta veya ayakkabı için tek renk belirleyip far rengini bunun üzerinden belirleyebilirsiniz.

Üzerinize giydiğiniz kıyafet iki renkten oluşuyor ise renklerden far rengine en uygun olanı seçerek makyaj yapılmalıdır. Makyaj da yakalanan uyum, kıyafet ile birleştirerek güzel bir kombin oluşturacaktır.

Üzerinize giydiğiniz kıyafet üç veya daha fazla renkten oluşuyor ise kombin yapmaktan ziyade yukarıda yazan ten rengine göre ve göz rengine göre far rengi seçimine dikkat ederek, istenilen renk uygulanmalıdır.

Goz Fari4

Gidilen Yere Göre Far Seçimi

Gittiğiniz yer, yapacağınız makyajı değiştirecektir. Özel bir davetler dışında gün içinde yapılan makyajın abartılı olması gün içinde yüzü çok yoracaktır. Gün içinde nude ve hafif renkler tercih edilmelidir. Önemli ve özel bir davet için buğulu makyajlar oldukça güzel durmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=1imo7UYm5dY

https://www.youtube.com/watch?v=uLaYBO_wHXk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu