Göz Bölgesini Canlandırmanın 5 Yolu Nedir?

instagram takipçi hilesi

göz 5

Göz bölgesi bakımı için pahalı yaşlanma karşıtı kremlere para dökmenize gerek yok. Göz çevresinde şişkinlik, ince çizgiler ve koyu halkalar gibi kusurları görmek oldukça yaygındır. Göz çevrenizdeki bölgeye bakım yapmanın pek basit ve uygun yolu vardır. İşte göz çevrenizi canlandıracak 5 farklı yöntem.

Mutlaka Önceliğiniz Nemlendirici Olsun

göz 1

Nemlendirilmiş cilt, doğal elastikiyetini koruyarak göz torbaları ve kırışıklık riskini azaltmaktadır. Doğru nemlendirmenin sağlanabilmesi, göz bölgesindeki cilde bakım yapmanın en iyi yollarından birisidir. Bu bölge kuruduğunda esnekliğini yitirmeye başlar ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu da cildin nemli kalmasına yardımcı olan yağ bezlerinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, tercih olarak tahriş edici olmayan farklı yapılara sahip iyi bir nemlendirici seçmek oldukça önemlidir.

Masaj Yapın

göz 2

Göz çevrenize masaj yapmak pek çok problemi önlemenize yardımcı olabilmektedir. Bunun nedeni de masajların dolaşımı uyarması ve ince kırışıklıklar, koyu halkalar ve göz torbaları gibi kusurları azaltmaya yardımcı olmasıdır. Göz çevrenize masaj yapmak şişliği azaltmanın ve fazla sıvıyı boşaltmanın iyi bir yoludur. Öncelikle parmaklarınızı nemlendirici veya yağ ile nemlendirin. Sonrasında parmaklarınızın ucu ile cildinizin çevresindeki bölgeye nazikçe masaj yapın. İki üç dakika hafif olarak baskı uygulayın ve her gece yatmadan önce tekrarlayın.

Uykuya Dikkat!

göz 3

Dinlenme noksanlığı bilindiği üzere kendisini ilk olarak göz bölgesinde gösterir. İyi bir gece uykusu alınmadığı taktirde koyu halkalar ve göz torbaları hemen fark edilir. Bundan dolayı göz çevrenizdeki bölgenin bakımını yapmak için, gece en az sekiz saat kaliteli bir uyku uyumak oldukça önemlidir.

Sağlıklı Beslenin

göz 4

Beslenme cilt sağlığında oldukça önemli bir role sahiptir. Harici ürünler cildinizin sağlıklı kalmasında önemli rol oynasa da, göz altı torbaları, koyu halkalar, ince kırışıklıklar ve diğer problemleri önlemek için yediklerinize dikkat etmelisiniz. E, C ve A vitaminleri ve mineraller, amino asitler ve omega-3 yağ asitleri gibi besinlerin tümü hücre yenilenmesini kolaylaştırarak cildin nemli ve sıkı kalmasına olanak sağlamaktadır. Bu yiyeceklerden alabilirsiniz; zeytinyağı, yağlı balıklar, yağsız etler, sebzeler, taze meyve, tohumlar ve kuruyemişler.

Düzenli Olarak Makyajınızı Temizleyin

göz 6

Makyajla uyumak göz çevrenizde birtakım problemlere neden olabilir. Her şeyden önce, rimel kalıntısı sinir bozan koyu halkalara ve kararmaya neden olabilmektedir. Kozmetik parçacıklar cildin cildin oksijenlenmesine izin vermeyerek kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, bu bölgeyi genç ve taze tutabilmek için, istisnasız her gün bir makyaj temizleyici kullanmak oldukça önemlidir. Makyajınızı çıkarabilmek için zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı da kullanabilirsiniz.

Göz Bölgesi Canlandırma İle İlgili Videolar

Kaynak
milliyet.com.tr

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu