Film & Dizi Önerisi

Görümce Film Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

2016 yılında vizyona giren türk komedi filmi Görümce, Gupse Özay imzası taşımaktadır. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği film 1 Aralık 2016’da vizyona girmiştir. Yönetmen koltuğunda Kocan Kadar Konuş, Arif v 216 filmlerinin yönetmeni olan Kıvanç Baruönü bulunur. Görüntü yönetmenliğini Jean Paul Seresin‘in yaptığı filmin senaryosu ise Gupse Özay aittir.

görümce 1

Görümce Film Konusu

Görümce filmi tam olarak klasik bir görümce-gelin çekişmesinin vücut bulmuş hallerinin hikayesidir. Gupse Özay’ın ustalıkla kaleme aldığı senaryoda görümceliğin en uç noktalarının mizahla birleşmesiyle ortaya eğlenceli bir komedi çıkmaktadır.

Filmde erkek kardeşi Ahmet’e aşırı düşkün bir abla olan Yeliz’in görümcelik unvanını layıkıyla yerine getirişine tanıklık ediyoruz. Ahmet’in bir gün aşık olduğu kıza evlenme teklif etmek istemesiyle Yeliz’in tüm hayatı ve düzeni değişmeye başlayacaktır. Başlarda konuyu bile kabul etmeyerek anlamamazlıktan gelen Yeliz’in, sonrasında gelini Deniz’i kabullenmesi ancak evlilik yolundan ikisininde caydırma fikirlerini uygulamaya koymaya başlamasıyla macera başlar. Yakın arkadaşlarıyla iş birliği için masaya oturan Yeliz, kardeşi için türlü oyunlar çevirerek evliliğin gerçekleşmemesini sağlamaya çalışacaktır.

gör

Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrollerinde görümceliğin hakkını sonuna kadar verdiğini sahiplendiği karakterle görüp kabul ettiğimiz Gupse Özay yer almaktadır. Yeliz karakterini ondan başka daha iyi görümce olarak oynayamazdı ifadesini izleyenlere kabul ettiren Özay’a kardeşi Ahmet rolünde Buğra Gülsoy eşlik etmektedir. Ablasını seven ama aşırı ilgisinden bunalan Ahmet’i canlandıran Buğra Gülsoy’un, filmde çok çekecek olan sevgilisi nam-ı diğer gelini oynayan isim ise Eda Ece‘dir.

görümce 4

Görümce filminde yer alan diğer önemli oyuncular ise Zeynep Kankonde, Dilşah Demir, Danilo Zanna, Özlem Tokaslan’dır.

Görümce filmi 2016 yılında vizyona girdikten sonra 19 hafta gösterimde kalmıştır. Uzun süre vizyonda kalması günümüzde bir Türk filmi olarak büyük bir başarı yakaladığının da göstergesidir. Box office verilerine göre Görümce filmi toplamda 1.914.199 seyirci gişe yapmıştır.

Gupse Özay, Türk sinemasının en başarılı kadın yazar, yönetmen ve oyuncularından birisidir. Yazdığı hikayelerin çoğunda yarattığı ve can verdiği karakterlerle mizahın nasıl zeki bir şekilde başarıyla yapılabileceğine örnek oluşturmaktadır. Görümce filmini seven izleyicilerin, Özay’ın ilk filmi olan Deliha ve devam filmini, Eltilerin Savaşı ve kadrosunda bulunduğu Küçük Esnaf isimli filmleri de beğenebileceğini düşündüğümüz için tavsiye ederiz.

Filmi dijital medyada birçok platformda online olarak izleyebilirsiniz. Ancak ilk defa izlemek isteyenler veya yeniden izlemek isteyenler Görümce filmini bu akşam (7 Nisan 2020, Salı) Star Tv ekranlarında izleyebilirler.

Filmin Fragmanı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu