Sosyal Medya

Google Duo Nedir? Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Google Duo, Apple telefon ve cihazlarda bulunan FaceTime, Facebook‘un satın aldığı WhatsApp ya da Messenger ve Microsoft‘un sahibi olduğu Skype‘a benzeyen Google tarafından sunulan bir video ve sesli arama uygulamasıdır. Google Duo‘nun kullanımı tamamen ücretsizdir. Hem Android hem de İOS cihazlarda kullanılabilir. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz..!

Google Play Store

Apple Store 

Uygulama son zamanlarda grup arama sınırını 12’ye çıkarmıştır. Böylece tüm aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Duo uygulaması telefon numaranıza kullanır. Telefonunuzun kişiler listesindeki kişilere ulaşmanızı olanak tanır. WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme teknolojisini kullanır. Arayanın cevap vermeden önce canlı videosunu görmenizi olanak tanıyan Knock Knock gibi güzel özelliklere sahiptir. Uygulamanın arayüzü basit olduğu için de kullanımı kolaydır.

google duo 1

Google Duo İle Neler Yapabilirsiniz?

Bireylerin Google Duo uygulamasını kullanmak için Google hesaplarına giriş yapmaları ya da yeni kullanıcı adları veya şifreler oluşturmaları gerekmez. Uygulama telefon numaralarını temel alır. Bu nedenle kişileri telefonunuzun kişi listesinden arayabilirsiniz. Duo kullanıcısı olmayan birini aramak istiyorsanız, Duo bunu biliyor ve uygulamayı yüklemeye davet eden bir kısa mesaj göndermeyi teklif etmektedir.

Bu uygulama aynı zamanda diğer kullanışlı özelliklere de sahiptir. Örneğin, hücresel ağınız ve Wi-Fi arasında otomatik olarak geçiş yapar ve mümkün olduğunda 720p yüksek çözünürlükte çalışmak için Wi-Fi‘den yararlanır. Aradığınız kişi cevap vermezse, onlar için görüntülü mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca belirli kişilere göndermek için önceden kaydedilmiş kısa mesajlar kaydedebilir ve yalnızca sesli aramalar da yapabilirsiniz.

Belki de Duo’nun sunduğu en göze çarpan özellik “Knock Knock” olarak adlandırılmaktadır. Knock Knock bir aramanın alıcısının, aramayı kabul etmeden önce arayanın canlı önizlemesini görmesini olanak sağlar. Böylece sizi kimin aradığını ve hatta cevap vermeden önce nerede olduklarını görebilirsiniz. Google ayrıca Knock Knock‘u kullanmayı tercih etmemenizi de sağlar.

google duo 2

Nasıl Kullanılır?

Google Duo‘nun kullanımı çok basit bir uygulamadır. Uygulamayı yükledikten sonra, telefon numaranızı girip size mesaj olarak gelen onay kodunu girerek kurulum talimatlarını uygulayabilirsiniz. Daha sonra da bir arama yapabilirsiniz.

  1. Google Duo uygulamasını başlatın.
  2. Varsayılan olarak, video görüşmesi yaparsınız. Yalnızca sesli arama yapmayı tercih ediyorsanız, telefon simgesine dokunun.
  3. “Kişi ara ya da numarayı yaz” a butonuna dokunun.
  4. Kişilerinizde aramak istediğiniz kişinin adına dokunun. Kişi kişileriniz arasında değilse, telefon numarasını girin.
  5. Kişiniz zaten Duo kullanıyorsa, numara aranacaktır. Değilse, Duo onları Duo’yu yüklemeye davet eden bir kısa mesaj göndermeyi önerecektir.

google duo 3

Google Duo ile ilgili videolar

Kaynak
Google

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu