Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?

instagram takipçi hilesi

Günlük hayatta telefon ve tabletlerle sık sık vakit geçiriyoruz. Bu geçirdiğimiz vakitlerde telefon veya tabletiniz hafızasında bazı çöp dosyalar biriktirmektedir. Bu dosyalar biriktikçe cihaz hafızasını dolduracak ve cihazda yavaşlamaya sebep olacaktır. Bu dosyaları ister tek tek bularak isterseniz cihazınıza format atarak silebilirsiniz.

Samsung Galaxy Modellerine Format Atma Sebepleri

– Cihazda kasma veya yavaşlamalar
– İşletim sistemi çökmeleri
-Telefonuna yüklediği uygulamalardan sürekli hatalar almak
-Merak amaçlı veya cihazını ilk günkü ayarlarına döndürmek istemek

Samsung Galaxy Model Cihazlara Format Atma Yöntemleri

1) Format Atma Kodu ile Format Atma

Samsung Galaxy modelleri format kodu 800x600

Bu işlem sadece Samsung Galaxy model telefon ve sim kart özelliği olan tabletlerde uygulanabilir.
Samsung Galaxy telefon veya tabletinizin arama kısmına giriniz. Girdikten sonra arama kısmına *2767*3855# kodunu yazarak arama tuşuna basınız. Arama tuşuna bastıktan sonra telefon veya tabletiniz format atmaya başlayacaktır.

2) Samsung Galaxy Cihazın Tuşlarını Kullanarak Format Atma

Samsung Galaxy Modellerine Format atma tuslarla 800x450

– İlk önce cihazınız açık ise kapatınız.
– Cihazınızın bataryası çıkarılabiliyor ise çıkarınız ve 10 saniye sonra geri takınız.
– Cihazınızın ses açma, menü ve açma kapama tuşlarına 5-6 saniye basılı tutunuz. Ekrana Android logosu geldikten sonra tuşlara basmayı bırakabilirsiniz.
– Recovery menüsünde cihazınızın ses açma ve ses kapama tuşlarını kullanarak ”wipe data/factory reset” menüsüne geliniz ve açma kapama düğmesine basınız.
– Ekrana gelen yazılarda Yes’e basınız.
– Daha sonra  ”reboot system now” menüsüne basarak format işlemini başlatınız.
– Cihazını fabrika ayarlarını sıfırlayacağı için açılış ve kapanışları uzun sürebilir.

3) Ayarlar sekmesini kullanarak Format Atma

samsung galaxy format atma 800x640

Cihazınızın menüsüne giriniz. Ayarlar sekmesine girdikten sonra ” Yedekle ve Sıfırla” sekmesine basınız. Daha sonra ekranda çıkan ”Fabrika ayarlarına Dön” sekmesine basınız. Ekran çıkan cihazı sıfırla sekmesine basın ve ”Herşeyi Sil” deyin. Bu aşamadan sonra Samsung Galaxy cihazınız formatlama işlemine başlayacaktır.

​​​​Format atma işlemi sırası cihazınız birkaç kez açılıp kapanacaktır. Format esnasında cihazınıza kapatmayın veya her hangi bir müdahelede bulunmayın. Format işlemi sürerken cihazınızı kapatmanız durumunda cihazın işletim sisteminde çökmelere sebep olabilir. Cihaza format işlemine başlamadan önce şarjını kontrol ediniz. Cihazınızın şarj seviyesi %35’ten düşük ise format işlemine başlamayınız.

Düşük pil seviyesi ile format işlemine başlamak şarjınızın bitip cihazınızın kapanmasına sebep olur ve cihazınızda çeşitli yazılımsal aksaklıklar çıkarabilir. Format işlemine başlamadan önce varsa sim kartı ve hafıza kartlarını cihazdan çıkarınız. Aksi taktirde format esnasında sim kartı ve hafıza kartı içersindeki verilerde silinecektir. İstediğiniz takdirde verilerinizi de yedekleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu