Yerli Erkek Ünlüler

Gökhan Alkan

instagram takipçi hilesi

gokhan alkan 7
Tam adı: Gökhan Alkan
Doğum tarihi: 8 Aralık 1987
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.88 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gökhan Alkan kimdir? Gökhan Alkan, 8 Aralık 1987’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncudur. Göçmen bir ailenin oğludur. Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi’nde, Otomotiv Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde Dış Ticaret ve Pazarlama bölümünde ön lisans okumuştur.

Lise yıllarından beri tiyatro ekiplerinde aktif olarak yer alan Gökhan Alkan’ın oyunculuk merakı gençlik yıllarından beri vardı. Tiyatronun yanı sıra müzikle de ilgilendiğinden birçok mekanda sahne alarak performans sergilemiştir.

Oyunculuk eğitimini daha da profesyonelleştirmek isteyince Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde ders almaya başlamıştır. Buradan mezun olduktan sonra kısa bir süre oyunlarda yer almıştır. Ardından 2011 senesinde bir grup arkadaşıyla kendi tiyatro topluluğunu kurmuştur. Orada da birkaç sezon oyun sahneledikten sonra işleri yoğunlaşınca orayı tamamen arkadaşlarına devretmiştir.

Müziğe olan ilgisini de bırakmayan Alkan, Şan solfej eğitimi almıştır. Ayrıca oyunculuğun yanı sıra reklam seslendirmesi yapmış ve şiir çalışmalarıyla ilgilenmiştir.

2012 senesinde ilk televizyonda oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinin 3. sezonunda kadroya Şah Tahmasp rolüyle dahil olarak yapmıştır. 1 yıl sonra Herşey Yolunda Merkez isimli dizide rol almıştır.

2014 senesinde yayınlanmaya başlayan başrol olarak yer aldığı Kocamın Ailesi isimli diziyle tanınmaya başlamıştır. Dizide başrolü Seray Kaya ile paylaşmıştır.

2015’te ilk sinema filmi olan Organik Aşk Hikayeleri’ni yapmıştır.

2016 senesinde ikinci başrol uzun soluklu dizisi Seviyor Sevmiyor’da başrol oynamıştır. Ardından Öykü Karayel‘le birlikte başrolünde yer aldığı Kalp Atışı dizisiyle ekranlarda olmuştur.

Gökhan Alkan son olarak 2020’de Yasak Elma dizisinde yer almıştır.

Dizi ve Filmleri

  1. 2020 – Yasak Elma
  2. 2018 – Kalp Atışı
  3. 2016 – Seviyor Sevmiyor (TV Dizisi)
  4. 2016 – Makas (TV Filmi)
  5. 2015 – Defnenin Bir Mevsimi (Sinema Filmi)
  6. 2015 – Organik Aşk Hikayeleri  (Sinema Filmi)
  7. 2014 – 2015 Kocamın Ailesi   (TV Dizisi)
  8. 2014 – Gurbette Aşk  ) (TV Dizisi)
  9. 2013 – Herşey Yolunda Merkez   (TV Dizisi)
  10. 2012 – Muhteşem Yüzyıl 3. Sezon  (TV Dizisi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=NDCE3xJUSEY

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu