Yerli Erkek Ünlüler

Umut Kaplan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Umut Kaplan
Tam adı: Umut Kaplan
Doğum tarihi: 1994
Doğum yeri:…
Boyu: 188
Burcu:…
Ailesi::..
Eşi: Melis Kürkçü
Çocuk (ları): Yok
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016’dan günümüze
youtube musicApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Umut Kaplan 1994 yılında doğmuş olan Türk şarkıcıdır. Ailesi, tam doğum tarihi, doğum yeri ve burcu gibi bilgiler henüz mevcut değildir.

Umut Kaplan Hayatı

Umut Kaplan 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslen Tekirdağ Çorlulu olan genç yetenek lise eğitimini Edirne Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde almıştır.

Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgisi bulunan yetenekli şarkıcı lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. Burada İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Konservatuar Fakültesi Ses Eğiti Bölümü’nde lisans eğitimi almış ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Müzikseverlerle ilk buluşması 2016 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışmasıyla oldu. Yarışmada Sibel Can tarafından çok beğenilen yetenekli sanatçı izleyiciler tarafından da beğenildi. 3. tura kadar başarıyla yarışmada yer aldı. Yarışma sonrasında Umut Kaplan Sibel Can tarafından çok yetenekli bulunduğu için ünlü ismin vokal grubuna alındı.

2018 yılında ise Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla tekrar izleyiciyle bulundu. Yarışmaya katıldığında 23 yaşında olan genç sanatçı aynı dönemlerde özel bir sanat akademisinde gitar dersleri de vermeye başladı.

2021 yılına gelindiğinde ise popüler müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in müzik ekibinde yer aldı. Program boyunca ses yeteneğiyle izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. 2023 yılında ise ilk solo parçası Kilit ile hayranlarıyla ilk projesini buluşturdu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu