hosting

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

İşte göbek yağından kurtulmak isteyenler için öneriler…

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

 

Sağlıklı ara öğün alışkanlığı göbek bölgesinde yağlanmanın da en büyük düşmanı. Ara öğünlerde dikkat edilmesi gerekenin abur cuburdan kaçınarak sağlıklı atıştırmalıklara yönelmek…

Göbek yağlarından kurtulmanın baş anahtarıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırırlar.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-yesil-cay Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000’dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay ideal. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-uzum Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız alternatif tek adres üzüm olmalı. Zira kendisi en sağlıklı çözümlerden birisidir ve zayıflamaya yarımcı olur.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-karpuz Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90’dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir. Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-yumurta Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-zeytin-yagi Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

İçindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-limon Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-kereviz Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-muz Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-egzersiz Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Bunları Tüketin!

“Sadece göbeğimden kilo alıyorum” diye hayıflananlardansanız olaya bir de iyi açıdan bakın. Çünkü biraz azimle sadece göbeğinizi çalıştırarak kısa sürede ondan kurtulabilirsiniz.

Kaynak
MSN

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu