”hosting”
”Psikolog”

Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

”Forex”

Gluten buğday, arpa ve çavdarda bulunan bir depolama proteinidir. Gluten, malt ve bira mayası gibi buğday, arpa ve çavdar kazancı türevlerinde de bulunabilir. Gluten, hamurun elastikiyetini verir, bir yapıştırıcı gibi davranır, ekmeğe klasik çiğnenebilir yumuşak dokusunu verir.

Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

Hangi Gıdalar Gluten İçerir?

Buğday Ürünleri: 

  • Ekmekler
  • Makarnalar
  • Hububat
  • Soslar
  • Şeker çubukları
  • Un
  • Çorbalar
  • Unlu Mamüller
  • Tüm buğday türleri, yazıldığından, kamut, einkorn, faro ve tritikale dahil olmak üzere glüten içerir. (Tritikale, buğday ve çavdar melezidir.)

Arpa Ürünleri:

  • Çorbalar
  • Bira
  • Malt
  • Bira mayası
  • Hububat

Çavdar Ürünleri:

  • Bazı Ekmekler
  • Hububat
  • Bira
  • Çavdar unu
  • Çavdar Sütü
  • Tritikale (Buğday ve çavdar melezidir.)

Gluten, soya sosu ve hatta bazı patates kızartması gibi beklenmeyen, çok çeşitli gıdalarda bulunur. Buğday, arpa veya çavdar içeren yiyecekler glüten içerir. Ancak protein birçok gıdada, özellikle işlenmiş yiyecekler olarak da saklanabilir. Glüten bazen bazı ilaçlarda, kişisel hijyen ürünlerinde ve daha fazlasında bulunabilir.

Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

Neden Bazı İnsanlar İçin Gluten Daha Zararlıdır?

İnsanların çoğu glüten yemeyi tolere edebilir. Bununla birlikte, çölyak hastalığı olan veya çölyak dışı glüten duyarlılığı (bazen “glüten duyarlılığı” veya “glüten intoleransı” olarak adlandırılır) olanlar, glüten kullandıktan sonra çeşitli semptomlara maruz kalırlar.

Çölyak hastalığı, glüten tüketerek tetiklenen ciddi, genetik otoimmün bir hastalıktır. Çölyak hastalığı olan bir kişi glüten yediğinde, protein villi denilen ince bağırsağın bir kısmına zarar vererek besinlerin besinlerden emilimini engeller.

Hasarlı villik, vücudun besin maddelerini kan dolaşımına emmesini neredeyse imkansız kılar ve bu da yetersiz beslenmeye ve bazı kanserler, tiroid hastalığı, osteoporoz, kısırlık ve diğer otoimmün hastalıkların başlangıcı gibi bir dizi başka sorunlara yol açar.

Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

Glütensiz Alternatifler

Doğal olarak glüten içermeyen ve dolayısıyla glütensiz bir diyet uygulayanlar tarafından tüketilebilecek çeşitli tahıl, un ve nişasta alternatifleri vardır. Bunlar şunlardır;

  • Kahverengi, beyaz ve yabani pirinç
  • Karabuğday
  • Badem unu
  • Hindistan cevizi unu
  • Mısır
  • Mısır nişastası
  • Guar sakızı
  • Darı
  • Bezelye unu
  • Patates unu
  • Patates
  • Kinoa
  • Soya unu
  • Tef

Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?

Glutensiz Diyet

Glütensiz bir diyet, buğday, arpa ve çavdar bileşenleri içeren tüm ürünleri içermez. Glutensiz olanlar meyve, sebze, et, kümes hayvanları, balık, fasulye, baklagiller ve çoğu süt ürünleri ile dolu sağlıklı bir diyetin tadını çıkarabilirler. Bu tür içerikler doğal olarak glutensizdir ve bu ilgili gıda gruplarına alerjisi olan kişiler için güvenlidir.

Gluten ile ilgili videolar

 

Kaynak
Medikal Akademi

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu