Yerli Kadın Ünlüler

Gizem Güven Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gizem güven kimdir 28
Tam adı: Gizem Güven
Doğum tarihi: 1 Ocak 1994
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,57 m
Ailesi: Ayşen Güven- Mustafa Güven
Eşi: Caner Turp (14.08.2020 tarihinde evlendi)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu – Tasarımcı
Aktif Yılları: 1997’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Gizem Güven kimdir? Gizem Güven, birçok rolde oynamış olsa da en çok Sihirli Annem dizisindeki Ceren karakteri ile tanınır.

Gizem, 1 Ocak tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Televizyon karşısına geçmesi çok küçük yaşlarda oynadığı bir reklam filmi ile başlamıştır.

Sevimli yüz hatları ve rol yeteneği sayesinde daha konuşmayı daha bilmediği 3 yaşındayken bir süt reklamı için teklif gelmiştir. Gizem’in ailesi ise bu teklifi onaylayarak Gizem’in kariyerinin başlangıcına sebep olmuşlardır.

Gizem’i gören herkes onu ajansa aldırmak istemiştir. Fakat onun ailesi “Çocuktan Al Haberi” isimli programa Gizem’i kaydettirmek istemiştir. Ancak çeşitli sebepler ile oraya kayıt olamamıştır.

6 yaşına geldiğinde ise bir sinema filminin dublajını yapmıştır. Fakat tv dünyasında ciddi anlamda kariyeri “Temiz Aile Temiz Gelecek” isimli bir dizide oynaması ile başlamıştır. Gizem güven bu dizide 20 bölüm rol almıştır.

Dizinin bitmesinin ardından “İki Arada” isimli dizide Özge karakterini canlandırmıştır.

Televizyon dizilerinin yanı sıra reklam filmleri konusunda da birçok teklif gelmeye devam etmiştir.

Bir banka, reklam serilerinde Gizem Güven’i oynatmıştır.

Lcwaikiki’nin reklamları ise onun en çok tanınmasına sebep olan kariyeridir. 5 yaşından 17 yaşına kadar firmanın birçok reklam filminde rol almıştır.

2002 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Sihirli Annem” dizisinde rol almıştır. Dizi 2006  yılında bitmiştir. Geniş kitlelerce tanındığı bu dizinin ardından “Selena” isimli dizi başlamıştır.

2006 yılında başlayan ve 2009 yılında biten “Selena” dizisinde birçok ünlü oyuncu ile birlikte rol almıştır. Bu oyunculardan bazıları; Zuhal Topal, Kayhan Yıldızoğlu, Sinem Kobal ve Selda Özbek’tir.

Gizem Güven burada Leyla karakterinde oynamıştır.

“Yedikule Hayat Yokuşu” dizisinde “Ayfer” karakterinde oynamıştır.

2015 yılında ise “Ne Münasebet” isimli dizide Ayfer karakterini oynamıştır.

Hayatının bir döneminde çizim eğitimleri almıştır. Beykent Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü yüzde yüz burslu olarak kazanan oyuncunun kendi tasarımı aksesuarlarını sattığı bir mağazası vardır.

Gizem Güven’in hobileri: sevdikleri ile zaman geçirmek, gezmek, aktivitelerde bulunmak, film izlemek, müzik dinlemek, kitap okumak, fotoğraf çekmek ve yüzmektir.

Annesi Ayşen Güven stilist, babası Mustafa Güven ise iş adamıdır.

Muğlaspor’da forma giyen Caner Turp ile nişanlanan oyuncu 2020 yılında evlenmeyi düşünüyordur.

Ekranlara dönmeyi ise, eğitimin ve diğer işlerinin izin verdiği sürece düşünen oyuncu, YouTube kanalında aktif yayın yapmaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu