Film & Dizi ÖnerisiListeler

Gerçek Hayattan Uyarlanan IMDB Puanı Yüksek En İyi Filmler

instagram takipçi hilesi

Uyarlama yapımlar günümüzde artık çok sık ekranlarımızda veya beyazperde de karşımıza çıkmaktadır. Bunlar arasında en popüler uyarlamalar oyunlardan uyarlanan, kitaplardan uyarlanan ya da gerçek hayattan uyarlanan hikayeler olmaktadır. Gerçek hayattan uyarlanan hikayeler izleyicilerin gözünde daha dramatik ve gerçekçi durmaktadır. Bizde bu tarz hikayeleri sevenlere IMDB’nın yüksek puanlı en iyi filmlerini seçtik. Karşınızda gerçek hayattan uyarlanan IMDB puanı yüksek en iyi filmler…

IMDB’nın yüksek puanlı en iyi filmleri

The Wolf of Wall Street

Gerçek bir hikayenen sinemaya uyarlanan The Wolf of Wall Street filmi, 2013 yılı yapımı komedi ve dram türündedir. Türkçe adıyla ‘Para Avcısı’ olarak bilinen The Wolf of Wall Street, 24 yaşındaki genç, zeki ve hırslı bir adamın para kazanma isteğiyle Wall Street borsasını ele geçirme hikayesini anlatır. Başarılı yönetmen Martin Scorsese’nin muhteşem yorumladığı, başrolde Leonardo Di Caprio‘nun ve birçok önemli ismin performanslarıyla takdir topladığı yapım, Oscar’da birçok alanda adaylık elde etmiştir. Başarılı senaryo ve oyunculuklara sahip filmin IMDB puanı 8.2‘dir.

İlginizi çekebilir: Para Avı Film Konusu ve Oyuncuları

12 Years a Slave

12years a slave 685x513

Ünlü yönetmen Steve McQuenn’in en sevilen işlerinden biri olan 12 Years a Slave filmi de 2013 yılı yapımı tarihi dram filmidir. Amerika’da köleliğin yasaklandığı iç savaşın hemen öncesinde kaçırılan ve köleliğe zorlanan siyahi bir adamın, 12 yılın ardından özgürlüğe kavuşması anlatılmaktadır. Gerçek hikayeden uyarlanmış filmin kadrosunda Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch ve Michael Fassbender yer almaktadır. En iyi film Oscar‘ı başta olmak üzere birçok ödül kazanan filmin IMDB puanı ise 8.1′dir.

Rush

RUSH

2013 yılı yapımı ‘Zafere Hücum’ adıyla da bilinen Rush filmi, F1 yarışlarının iki efsane isminin hikayesini anlatmaktadır. Ron Howard’ın yönettiği filmin senaryosunu Peter Morgan yazmıştır. Başrollerde efsane olmuş Formula 1 sürücüleri Niki Lauda ve ezeli rakibi James Hunt’u canlandıran isimler Chris Hemsworth ve Daniel Brühl’dir. Bu sürükleyici otobiyografik aksiyon filminin IMDB puanı ise 8.1′dir.

Into The Wild

Into the Wild

Özgürlük ve macera denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan Into The Wild filmi de, gerçek hayattan uyarlanmış bir hikayedir. 2007 yılı yapımı olan film, 1996 yılında Jon Krakauer’ın yayımladığı kitaptaki gerçek hikayeden uyarlanan , Christopher McCandless ismindeki bir gencin maceralarını anlatan bir filmdir. Şehir hayatı ve zenginlikten kaçarak kendisini vahşi hayata veren gencin Alaska’ya yerleşerek yeni bir hayata başlamasını konu alan film, sinema tarihinde en sevilen macera yapımları arasında yerini almıştır. Filmin IMDB puanı 8.1’dir. 

The Social Network

the social

Bugüne kadar büyük başarı öykülerini sinemada birçok uyarlamasını gördük. The Social Network’te bu yapımlardan birisidir. 2010 yılı yapımı olan The Social Network, sosyal medya platformlarına öncülük yapan Facebook uygulamasının kurucusu Mark Zuckerberg’in hayatı ve Facebook’u kurma hikayesi anlatır. Milyonlarca kullanıcısı olan bu platformun ortaya çıkışının gerçek öyküsünü izleyiciye aktaran yapımda Zuckerberg’i Jesse Eisenberg oynamaktadır. Filmin yönetmenliğini David Fincher üstlenmektedir. Filmin 3 Akademi Ödülü bulunmaktadır. IMDB puanı ise 7.7’dir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu