Film & Dizi Önerisi

En İyi 9 Psikoloji Konulu Film

instagram takipçi hilesi

Psikoloji alanına ilgisi olan veya bu bölümü okuyan öğrencilerin mutlaka izlemesi gereken filmler diyebilirim. 9 En İyi Psikoloji Konulu Filmleri sizler için aşağıda listeledim. Oyuncuları, konuları ve sürükleyiciliğiyle izlenmeye değer ve psikoloji kavramını güzel anlayan ve anlatan filmlerdir. İşte En İyi Psikoloji Konulu Filmler:

Can Dostum (IMDb 8.3)

en iyi psikoloji konulu filmler2

1998 Yapımı olan film, Will Hunting genel IQ seviyesinin çok üzerinde bir seviyeye sahip olan ve MIT’de temizlikçi olarak çalışmasıyla ilerlemektedir. Temizlik yaptığı bir günde, sınıfın tahtasında yazılı olan matematik sorusuna denk gelen Will, çözülmesi imkânsız olan bu problemi çözüp, ortadan kaybolmuştur. Soruyu tahtaya yazan profesör ise bu soruyu kimin çözdüğünü araştırmış ve kısa sürede bulmuştur.

Birlikte yola çıkan Profesör ve Will, başarılara imza atarken başlarına hiç beklemedikleri bir olay gelir. Kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan Will, bu beladan kurtulmak için ihtiyacı olan tek şey psikologdur. Başrol oyuncuları Ben Affleck ve Minnie Driver olan filmin IMDb puanı 8.3’dür.

Prestige (IMDb 8.5)

en iyi psikoloji konulu filmler3

Birbirlerini yenmeye çalışan ik sihirbazın hikâyesini anlatan film 19. yüzyılda geçmektedir. 19. yüzyılın sonlarında Londra’da Robert Angier, eşi Julia McCullough ve arkadaşı Alfred Borden asistanlık yapmaktadırlar. Gösteri yaptıkları esnada Julia ölünde Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar. Birbirlerine düşman olan iki arkadaş ölümüne savaşmaktadırlar. Başrol oyuncuları Christan Bale ve Hugh Jackman olan filmin IMDb puanı 8.5’dir.

Black (IMDb 8.2)

en iyi psikoloji konulu filmler4

Paul ve eşi Catherine evlenmişlerdir. Oldukça mutlu olan ailenin Michelle adında kız çocukları olur.  Michelle engelli olarak doğmuştur. Görme yetişi ve duyma yetişi yoktur. Anne Catherine ve baba Paul ne kadar kızlarını korumaya uğraşsa da, küçük kız büyüdükçe hırçınlaşıp karşı gelmeye başlamıştır. Türkçe uyarlaması da olan filmin uyarlamasında Beren Saat başrol oynamıştır. Başrol oyuncuları Rani Mukherji ve Amitabh Bachchan olan filmin IMDb puanı 8.2’dir.

Sevginin Gücü (IMDb 8.5 )

en iyi psikoloji konulu filmler5

Bir tarafta masum bir kız bir tarafta katil. Birbirlerinden başka kaybedecek şeyleri olmayan iki kişinin filmini anlatıyor. Erkek duygusuzca öldürüyor, 12 yaşındaki kız ise onun zayıf noktasını biliyor. Mathilda ve Leon’un sürükleyici hikayesini anlatan filmin başrol oyuncuları Jean Reno ve Gary Oldman’dır.

Fight Clup (IMDb 8.8)

en iyi psikoloji konulu filmler6

Hayatının sıradanlığına kendini kaptırmış olan sigorta memuru Jack, uzun süredir uykusuzluk hastalığına sahiptir. Psikolojik sorunlarından kurtulmak için terapiler alan Jack, terapi esnasında Marla ile tanışır. Hayatının değiştiğine inanırken asıl kişiyle daha tanışmamıştır. Başrol oyuncuları Brad Pitt ve Edward Norton olan filmin IMDb puanı 8.8’dir.

Piyanist (IMDb 8.5)

en iyi psikoloji konulu filmler7

Bu filmi izlemeyen aslında çok şey kaybetmiş olabilir. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek hikâyeden bir alıntıdır. Polonya’lı olan ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anıları üzerinden ilerleyen filmde Nazi işgali altında olan Polonya’da yaşamanın imkansız olduğunu aktarır. Esir kampına gitmekten bir şekilde kurtulan ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman, Varşova’nın kenar mahallesinde sadece yaşam mücadelesi vermektedir. Başrol oyuncuları Adrien Brody ve Thomas Kretchsmann olan filmin IMDb puanı 8.5’dir.

Sil Baştan (IMDb 8.4)

en iyi psikoloji konulu filmler8

Jim Carrey ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştığı filmde ayrıldığı sevgilisinden kalan hatıraları sildiren adamın hikayesini anlatıyor. İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça tuhaf bir haber alan Joel, teknolojik deneye katılarak sevgilisiyle olan hatıralarını tamamen hafızasından sildirmiştir. Ama hatırlamak için de çaba göstermektedir.

Old Boy (IMDb 8.4)

en iyi psikoloji konulu filmler9

Oh Dae-Soo karakteri, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca hücrede tutuklu kalır. Kendisine kimsenin bir açıklama yapmaması onu günden güne bitirmekteydi. Bir gün serbest kalan adama para, cep telefonu ve kıyafet verilmiştir. Başına gelen durumu anlamlandıramayan Oh Dae-Soo hem araştırma hem de intikam peşine düşmüştür. Yıllarca hapis tutulan bir adam serbest kalınca intikam almaya uğraşan adamın hikâyesinin başrol oyuncusu Choi Min-sik ve Yoo Ji-Tae’dir.

İçinde Yaşadığım Deri (IMDb 7.6)

en iyi psikoloji konulu filmler10

Kadın araba kazasından yanmıştır. Ölmekten son anda kurtulan kadın, vücudunda oluşan yanıklardan ve kötü görüntüden kurtulmak istemektedir. Eşi ise ona yeni bir deri yaratmaya uğraşmaktadır. Estetik cerrahı olan Dr. Robert Ledgard on iki yıl boyunca laboratuvarda çalışmalarına devam eder. Domuz-insan kanı karışımıyla bir deri üretir.

En İyi Psikoloji Konulu Filmler İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=KUNRUq_y6Tg

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu