Kişisel Bakım

Genital Bölge Kararması Neden Olur, Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

Genital bölge kararması kadınların temel sorunlarından biridir. Bu sorundan kurtulmak için çeşitli yöntemler ve tedaviler vardır. Genital bölgenin kararması hemen hemen her kadının karşılaştığı sorunlardan biridir. Sebebi birçok farklı duruma bağlanabilen bu sorun, farklı uygulamalarla bir nebze olsun giderilebilmektedir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölge vücudun en hassas bölgelerinden biri olduğu için buraya uygularken ekstra özen gösterilmelidir. Genital bölgenin kararmasının ana nedenlerinden biri biyolojidir. Yani vücudun kendi rengi veya bazı hormonal değişiklikler bikini bölgesinde koyulaşma sorununa neden olabilir. Özellikle ergenlik, hamilelik, emzirme, doğum ya da menopoz dönemlerinde bu durumlar belli dönemlerde ortaya çıkabilmekte, bu da kasık bölgesinin koyulaşmasının sebepleri arasında yer almaktadır.

Genital Bölge Kararması

Karamış olan cinsel organların tek nedeni biyolojik koşullar değildir. Dış etkilerden dolayı genital bölge de kararabilir. Dış etkiler arasında uyarılma önce gelir. Tahriş oluşumunun temel nedeni farklı epilasyon uygulamalarıdır. Aslında her epilasyon uygulaması koyulaşmayı tetikler.

Ağda, epilasyon, lazer gibi uygulamalar dışında jilet kullanımı kararmaya katkıda bulunan ana dış etkenlerden biridir, bir diğer dış etken ise giydiğiniz giysilerdir. Giysileri genital bölgeye sürtmek, bölgeyi sıkan dar giysiler tahrişe neden olabilir. Aynı zamanda sivilce, koyu lekeler veya sürekli genital bölgeye müdahale eden batık noktalar da koyulaşmaya neden olabilir ve koyulaşmanın nadir nedenleri vardır.

genital bolge kararmasi neden olur nasil gecer3

Doğum kontrol hapı kullanımı, zayıflık veya kilo alımına neden olan çeşitli diyetler, çeşitli hastalıklar ve sigara kullanımı gibi durumlar genital bölgenin kararmasına katkıda bulunabilir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Limon Suyu

Birçok insan limonun vücut beyazlatma üzerindeki etkisini bilir. Limon suyu ayrıca özellikle koltuk altı aydınlatması için kullanılabilir, ölü deri ve hücrelerin giderilmesine ve koyu lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Bu uygulamada genital bölgeye limon suyu ile birkaç dakika masaj yapılır, ardından bölge durulanır. Genital bölgenizde herhangi bir kesik veya kesik varsa bu uygulama önerilmez. Aksi takdirde yanma hissi yaşayabilirsiniz.

Yoğurt ve Limon Kürü

genital bolge kararmasi neden olur nasil gecer4

Biraz yoğurt ve yarım limon suyu ile bakım yapabilir, ardından bu tedaviyi haftada 1-2 kez genital bölgenize uygulayabilirsiniz. Tedaviyi uyguladıktan sonra bir süre kurumasını beklemeli ve ardından genital bölgenizi yıkamalısınız. Uygulama sonrasında dilerseniz bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Kese Masajı

Genital bölge ölü deri birikmesi nedeniyle koyulaşabilir. Bu nedenle bölgeye uygun hassas bir kese kullanarak haftada 1-2 kez genital bölgenize kese yapabilirsiniz. Bu sayede ölü deriden arınmış genital bölge zamanla beyazlaşacaktır.

Genital Bölge Kararması İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu