Yaşam

Geleceğin Gözde Meslekleri

instagram takipçi hilesi

Gün geçtikçe değişip gelişen teknoloji ve teknolojinin çevreye olan etkileri ile meslek grupları da farklılaşmaya başlıyor. Artık birçok ara elamanın (işçi ,teknisyen) yerini robot işçilerin alması , gelişen teknolojinin çevreye olan olumlu ve olumsuz etkileri , ana akım medyası olarak bilinen televizyonun önemini kaybetmesi ile yayıncılığın dijital dünyaya kayması yeni meslek gruplarını da popüler hale getiriyor.

Gelecekte en gözde olacak meslekleri adlı listemizde içlerinde sayısaldan sözele birden fazla kategoride ki gelecekte popüler olabilecek meslekleri listeliyoruz.

Dijital Yayıncılık

maxresdefault

Günümüzde de var olan oldukça popüler olan dijital yayıncılar , gelecek günlerde artık internet yayınlarının televizyonun yerini alması ve uydu kanallarının eskisi kadar izlenmemesi nedeni ile birkaç yıl sonra dijital yayıncılığın Cem Yılmaz’ı , Burak Özçivit’i olabilirler.

Sosyal Medya Yöneticiliği

credible social media 940x470

Bugün birden fazla insan ne olacak iki paylaşım yapıyor işte bende yaparım onu diyerek sosyal medya yöneticilerini ya da sosyal medya uzmanlarını küçük düşürse de aslında sosyal medya uzmanlı bir markanın geleceği için günümüzde en kritik durumlardan birisi .

Artık bütün insan neredeyse birden fazla sosyal ağda ve bireysel içerik üretiyorlar. Bizim gibi bireysel olarak ürettiğimiz içerikler bizim dijital kimliğimizi oluşturuyor ve şirketler bu kimlikler ile hitap ettikleri kitleyi belirleyip doğru bir strateji ile ilgiyi üzerine çekmeyi amaçlıyor.

Bu nedenle markaların ve şirketlerin geleceği açısından sosyal medya yöneticileri ve sosyal medya uzmanları çok önemli bir yere sahip.

Finans Analistliği

finans

Bir marka veya şirketin ayakta durabilmesi için en önemli rolü oynayan mesleklerden birisi ise Finans Analistliği . Temel olarak marka ve şirketlerin bugüne kadar yaptıkları finansal harcamaları , sermayelerini ve dış borçlarını hesaplayarak doğru stratejiler ile ödeme planı çıkarıyorlar.

Bilgisayar Mühendisliği – Yazılım Mühendisliği

Bilgisayar mi Yoksa Yazilim Muhendisligi mi 730x390

Kullanıcıların akıllı cihazlara ve cihazların içindeki uygulamalara ve yazımlara bağlı yaşamış olduğu dünya da önemli yeri ise bu meslekteki mühendisler tutuyor . Günümüzde en fazla bilinen mesleklerden birisi olan bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği gelecekte de en popüler meslekler arasında olacak.

Genetik Mühendisliği

genetik ve biyomuhendislik nasil bir bolumdur 646x340

Bitki , hayvan ve kısaca tüm canılar için katkı maddeleri , çevresel etmenler , radyasyon derken genetiklerde değişiklikler olabilecek. Bu genetiği incelemek ve canlıların genleri ile ilgi çeşitli çalışmalar yapmak belki de canlıların genlerini de değiştirmek genetik mühendislerinin işi.

E-spor Oyunculuğu

e spor

Günümüzde gün geçtikçe dijitalleşen dünya da artık elektronik sporlar ciddi bir şekilde tarafta kitlelerine dönüşüyor ve insanlar kullandıkları stratejileri ile oyunları kazanıyor.Özellikle Dota 2 , Lol gibi oyunlar ile günümüzde popüler hale gelen e-Spor oyunculuğu gelecekte daha fazla kişi hitap eder hale gelecek.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu