MaksatSporYabancı Erkek Ünlüler

Gabriel Jesus Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gabriel jesus 6

Tam adı: Gabriel Fernando de Jesus
Doğum tarihi: 03.04.1997
Doğum yeri:  Sao Paulo, Brezilya
Boyu: 1.75 m
Ailesi: Vera Lúcia Diniz de Jesus(Anne), Vera Lúcia Diniz de Jesus(Baba), Caique de Jesus(Kardeşi), Felipe de Jesus(Kardeşi)
Sevgilisi: Cindy Mello (Ayrıldı)
Mesleği: Futbolcu
Aktif Yılları: 2015’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Gabriel Jesus, futbolseverlerin bir kısmına göre yeni neymar, yeni ronaldinho olarak anılıyor. Henüz 22 yaşında olan Gabriel Jesus’un hayat hikayesi filmlere konu olacak türden. Oldukça zor şartlar altından büyüyen Jesus, futbolculuk dışında birçok işte çalıştı. Yoksulluk ve fakirliğin diz boyu olduğu brezilya sokaklarında futbolla ayakta kalmaya çalışan Gabriel Jesus, yaşadağı yerin suç oranlarının fazla olmasının dezavantajını yaşadı.

Komşuları ile yaşadığı problemler yüzünden bir kaç kez polisle başı belaya girdi. Genç yıldız bir vakfın futbol takımını yöneten Mamede’nin dikkatini çekmeyi başardı. Sokaklarda top peşinde koşturan Jesus, sadece bir sandviç karşılığında Mademe’nin takımına transfer oldu. Mademe ve kulüp yetkilileri Jesus’un bu denli başarılı olacağını tahmin edemedi.

Mamede’nin çalıştırdığı futbol takımının antremanlarına gitmek için otobüs parası bile bulamayan Jesus, tam 6 yıl boyunca antrenmanlara yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Yürüyerek gitti demek kolay ancak Jesus tam 6 yıl boyunca bir gün yıldız bir futbolcu olacağından habersiz her gün 1,5 saatlik yolu yürüdü.

Yaşıtları gibi profesyonel bir kulübe gitmek yerine altyapı eğitimini tamamlamak isteyen Gabriel Jesus, ailesini terk etmek istemedi. Brezilya’nın Anhanguera takımında oynadığı 48 maçta 53 gol attı.

Palmeiras Takımına Transfer Oldu.

Brezilya’nın en büyük kulüplerinden olan Palmeiras’ın dikkatini çekmeyi başaran genç futbolcu 2013 yılında Palmeiras kulübünün yolunu tuttu.

Palmeiras’ın takımının alt yapısında 2 sene başarıyla top koşturdu ve 2015 yılında A takıma yükseldi. Jesus hayallerine adeta adım adım yaklaştı.

Brezilyalı gazeteci Paulo Freitas, o dönem 17 yaşında olan Gabriel Jesus’u şu sözlerle anlattı;

” Jesus sokak futbolunda kazandığı yetenekleri yeşil sahada doğaçlama olarak sergiliyor. Belki de onu en çok özel kılan şey bu. ”

Artık Hayallerine Ulaşmıştı

Palmeiras’ta sergilediği müthiş performans ile Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola’nın dikkatini çekti. 2016-2017 sezonunda İngiltere Premier Ligi ekibi Manchester City’ye transfer olarak dünya’nın futbol merkezine geldi. Annesinin temizliklere giderek zor şartlar altında büyüttüğü oğlu artık dünyanın en iyi kulüplerinden biri 32 Milyon Euro karşılığında transfer olmuştu.

İngiltere Premier Lig’te başarılı olacağına inanmayan bazı insanlar çeşitli twitler atarak Jesus’u takımlarında istemediler. Jesus ise zamanla o twitleri teker teker sildirdi. Çünkü çıktığı 5 maçta 3 gol 2 asist ile oynamıştı. Kısa sürede kendini herkese kanıtladı.

8 yaşında kendisini keşfeden Mamede’ye 11 yıl sonra ziyarete giden Jesus, bu kez yürüyerek değil arabasıyla gitti. Üstelik yanında bir sürü krampon ve antrenman malzemesiyle birlikte. Yıldız futbolcu adeta vefa dersi verdi. Attığı her golden sonraki telefonlu gol sevincini annesine adadı.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Yeni Şafak Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu