Yerli Erkek Ünlüler

Furkan Palalı

instagram takipçi hilesi

4 7
Tam adı: Furkan Palalı
Doğum tarihi: 27 Ekim 1986
Doğum yeri: Konya / Türkiye
Boyu: 1.90 m
Ailesi: Azmi Palalı
Mesleği: Oyuncu, manken
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Furkan Palalı kimdir? Furkan Palalı, 27 Ekim 1986’da Konya’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve mankendir. Best Model of Turkey’de tiyatro oyuncusu olarak seçilen ilk mankendir.

Eğitim hayatına doğduğu şehir Konya’da başlayan Palalı, ortaöğrenimini Konya Özel Diltaş okulunda okumuştur. Daha sonra Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Üniversiteyi Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nde okumuştur. Jeoloji Mühendisliği mezunudur. Üniversite için gittiği Ankara’da 6 ay yaratıcı drama eğitimi almıştır. Ardından Tuncay Özinel’den tiyatro oyunculuğu, Ferdi Merter’den karakter oyunculuğu eğitimi almıştır. Marmara Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisansa başlamıştır.

Üniversiteden önce Konya’da yaşadığı sıralarda Türkiye Basketbol Birinci Liginde oynamıştır. Konyaspor’un altyapısında başlayan basketbol kariyeri 2000 yılında Tofaş kulübüne geçtikten sonra üniversiteyi Ankara’da kazanmasıyla son bulmuştur.

Üniversitede okuduğu yıllarda arkadaşlarının desteğiyle Ankara’da bir modellik ajansına yazılan Furkan Palalı, modellik kariyerine başlamıştır. Mezun olduktan sonra İstanbul’dan gelen teklifleri kabul ederek Ankara’dan İstanbul’a taşınmış ve Selin Boronkay Ajans ile anlaşmıştır.

2010 yılında Selin Boronkay’la çalışmaya başladıktan sonra bir süre defile ve çekimlerde yer almıştır. Her zaman hayali olan Best Model of Turkey yarışmasına 2011 yılında katıldı ve birinci oldu. Aynı yıl Best Model of the World’e de katılan Palalı, onu da kazanarak uluslararası alanda da tanındı. 2015 yılında Cem Tatlıtuğ Management Ajansı’yla anlaştı.

Mankenlik yaparken bir yandan oyunculuk kariyerina başlayan Furkan Palalı ilk olarak Küçük Sırlar dizisinde yer aldı. 2013 yılında Son Yaz isimli dizide ilk kez başrol oynadı.

Oyunculuk kariyerinin en başarılı dönemi 2016 yılında Fox Tv’de yayınlanan No:309 isimli diziyle oldu. Demet Özdemir’le başrollerini paylaştığı dizi dönemin en popüler romantik komedi dizilerinden birisi olmuştur. Aynı yıl Furkan Palalı, Somuncu Baba Aşkın Sırrı isimli ilk sinema filmini yaptı. 2017 yılında Diriliş Karatay filminde Mevlana olarak yer aldı.

2018 yılında Bir Mucize Olsun isimli dizide Su Kutlu ile başrol oynadı. Ancak dizi düşük reytinlerden dolayı 3 bölüm sonra yayından kaldırıldı.

2019 yılında Nejat Yılmaz karakteriyle Benim Tatlı Yalanım isimli başarılı komedi, dram dizisinde Aslı Bekiroğlu’yla birlikte başrolde yer almaktadır.

Dizi ve Filmleri

 1. 2010 -Küçük Sırlar / Aras (Dizi)
 2. 2010 -Adını Feriha Koydum / Model -konuk oyuncu  (Dizi)
 3. 2012 -Hayat Devam Ediyor / Giray  (Dizi)
 4. 2013 -Son Yaz  / Arif  (Dizi)
 5. 2013 -Aşk Emek İster / Demir (Dizi)
 6. 2014 -Kızıl Elma /Murad Altay (Dizi)
 7. 2015 -Son Çıkış / Kenan (Dizi)
 8. 2016- No 309 / Onur Sarıhan (Dizi)
 9. 2018 – Bir Mucize Olsun / Yiğit Tümer (Dizi)
 10. 2019- Benim Tatlı Yalanım / Nejat Yılmaz (Dizi)
 11. 2016 – Somuncu Baba Aşkın Sırrı / Somuncu Baba (Film)
 12. 2017- Diriliş Karatay / Mevlana (Film)
 13. 2020- Bir zamanlar Çukurova / Fikret Fekeli (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu