blank
blank

Furkan Palalı

blank

Furkan Palalı

Tam adı: Furkan Palalı
Doğum tarihi: 27 Ekim 1986
Doğum yeri: Konya / Türkiye
Boyu: 1.90 m
Ailesi: Azmi Palalı
Mesleği: Oyuncu, manken
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana

imdb-logo Furkan Palalı

Sosyal Medyada
instagram-hesabi Furkan Palalı twitter-hesabi Furkan Palalı
Başlıklar

Hakkında

Furkan Palalı kimdir? Furkan Palalı, 27 Ekim 1986’da Konya’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve mankendir. Best Model of Turkey’de tiyatro oyuncusu olarak seçilen ilk mankendir.

Eğitim hayatına doğduğu şehir Konya’da başlayan Palalı, ortaöğrenimini Konya Özel Diltaş okulunda okumuştur. Daha sonra Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Üniversiteyi Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nde okumuştur. Jeoloji Mühendisliği mezunudur. Üniversite için gittiği Ankara’da 6 ay yaratıcı drama eğitimi almıştır. Ardından Tuncay Özinel’den tiyatro oyunculuğu, Ferdi Merter’den karakter oyunculuğu eğitimi almıştır. Marmara Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisansa başlamıştır.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Ferdi Kurtuldu

Üniversiteden önce Konya’da yaşadığı sıralarda Türkiye Basketbol Birinci Liginde oynamıştır. Konyaspor’un altyapısında başlayan basketbol kariyeri 2000 yılında Tofaş kulübüne geçtikten sonra üniversiteyi Ankara’da kazanmasıyla son bulmuştur.

Üniversitede okuduğu yıllarda arkadaşlarının desteğiyle Ankara’da bir modellik ajansına yazılan Furkan Palalı, modellik kariyerine başlamıştır. Mezun olduktan sonra İstanbul’dan gelen teklifleri kabul ederek Ankara’dan İstanbul’a taşınmış ve Selin Boronkay Ajans ile anlaşmıştır.

2010 yılında Selin Boronkay’la çalışmaya başladıktan sonra bir süre defile ve çekimlerde yer almıştır. Her zaman hayali olan Best Model of Turkey yarışmasına 2011 yılında katıldı ve birinci oldu. Aynı yıl Best Model of the World’e de katılan Palalı, onu da kazanarak uluslararası alanda da tanındı. 2015 yılında Cem Tatlıtuğ Management Ajansı’yla anlaştı.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Erkan Can

Mankenlik yaparken bir yandan oyunculuk kariyerina başlayan Furkan Palalı ilk olarak Küçük Sırlar dizisinde yer aldı. 2013 yılında Son Yaz isimli dizide ilk kez başrol oynadı.

Oyunculuk kariyerinin en başarılı dönemi 2016 yılında Fox Tv’de yayınlanan No:309 isimli diziyle oldu. Demet Özdemir’le başrollerini paylaştığı dizi dönemin en popüler romantik komedi dizilerinden birisi olmuştur. Aynı yıl Furkan Palalı, Somuncu Baba Aşkın Sırrı isimli ilk sinema filmini yaptı. 2017 yılında Diriliş Karatay filminde Mevlana olarak yer aldı.

2018 yılında Bir Mucize Olsun isimli dizide Su Kutlu ile başrol oynadı. Ancak dizi düşük reytinlerden dolayı 3 bölüm sonra yayından kaldırıldı.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Birkan Sokullu

2019 yılında Nejat Yılmaz karakteriyle Benim Tatlı Yalanım isimli başarılı komedi, dram dizisinde Aslı Bekiroğlu’yla birlikte başrolde yer almaktadır.

Dizi ve Filmleri

 1. 2010 -Küçük Sırlar
 2. 2010 -Adını Feriha Koydum
 3. 2012 -Hayat Devam Ediyor
 4. 2013 -Son Yaz
 5. 2013 -Aşk Emek İster
 6. 2014 -Kızılelma
 7. 2015 -Son Çıkış
 8. 2016- No 309
 9. 2018 – Bir Mucize Olsun
 10. 2019- Benim Tatlı Yalanım
 11. 2016 – Somuncu Baba Aşkın Sırrı
 12. 2017- Diriliş Karatay

Videoları

Fotoğrafları

avatar
  Abone ol  
Bildir
Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı