Furkan Dede

instagram takipçi hilesi

furkan dede öne çıkan
Tam adı: Furkan Dede
Doğum tarihi: ??. ??. 1986
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Burcu: Oğlak
Boyu: 1.80 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Furkan Dede Kimdir? Furkan Dede, 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Fanatik olarak Fenerbahçe taraftarı olan Dede, her fırsatta bu tutkusunu dile getirmiştir. İnsanlar tarafından tanınması ilk olarak 2009 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” isimli yarışma programı ile olmuştur.

“Var Mısın Yok Musun” isimli şans yarışma programında yarışmacı olarak yarıştığı gün son iki kututa kadar gelmiştir. Kutulardan birinde 100.000 , diğerinde ise 2 ₺ var idi. Bankacı Hamdi Bey‘in teklif ettiği 68.000 ₺‘yi kabul etmemiş ve kendi kutusunu açtırma kararı almıştır. Kendi kutusuna güvenmiş ve 100.000 ₺‘nin sahibi olmuştur.

Furkan Dede, yarışmadan ayrıldıktan sonra bir süre tekstil işi ile ilgilenmiştir. Daha sonra 2010 senesinde Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Survivor Kızlar – Erkekler” isimli zorlu yarışma programına katılmıştır. 2010 senesinde yayınlanan “Survivor Kızlar – Erkekler” yarışma programı “Var Mısın Yok Musun” yarışmasındaki yarışmacılardan oluşmaktaydı.

“Survivor Kızlar – Erkekler” yarışmasının kızlar takımında Hicran Işık, Nilgün Karataş, Merve Oflaz, Canan Karlı, Tuğçe Al, Seda Aktuğlu, Ezgi Sözüer, Seda Şer, Berke Sarp ve Başak Özer yer almaktaydı. Erkekler takımında ise Furkan Dede‘yle beraber Metin Avşar, Hakan Hatipoğlu, Emin Sefer, Kemal Özcanlı, Metin Özkaya, Oğuzhan Eroğlu, Ertan Rodoplu, Aydın Gülşen ve İhsan Tarkan (İkinci oldu) yer almaktaydı. Yarışmanın birincisi kızlar takımında yarışan Merve Oflaz olmuştur.

Yarşmadan 5 oy ile veda eden Dede, yarışmada tanıştığı sevgilisi Berke Sarp ile adlar birleştikten sonra 1-2 gün geçirmek istediğini belirtmişti. Kız arkadaşının mücadelesine devam etmesini isteyen Dede, hayırlısı diyerek yarışmadan ayrılmıştı. 2018 senesinde Acun Ilıcalı “Survıvor Ekstra” programında Furkan Dede‘nin elenme anına ait görüntüleri yayınladı.

Furkan Dede, 2013 senesinden bu yana Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında yayınlanan “Oynat Bakalım” isimli video programının sunuculuğunu üstlenmektedir.  2015 senesinde “Sinek İkili” isimli programı da sunma fırsatı yakalamıştır. Günümüzde ise TV 8 ve TV 8,5 televizyon kanallarında seyirci ile buluşan “Survıvor Panorama” ve “Survıvor Ekstra” isimli programlarda yorumcu olarak yer almaktadır.

Ün kazandığından beri Acun Ilıcalı‘nın yanında çalışan Furkan Dede, efendi kişiliği ile sıkça seyirciler tarafından takdir edilmektedir. İleriki dönemlerde yeni projelerde de görülmesi ihtimali oldukça yüksek olduğu tahmin edilmektedir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=4TmdvfvLXOw

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu