Yerli Kadın Ünlüler

Fulya Öztürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

fulya ozturk kimdir 1
Tam adı: Fulya Öztürk
Doğum tarihi: 5 Ocak 1989
Doğum yeri: Adana, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Oğlak
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Gazeteci, Muhabirlik
Aktif Yılları: 2008 yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Fulya Öztürk Kimdir? Fulya Öztürk, gazeteci ve muhabirdir.

Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji‘nde, Üniversite eğitimini ise İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde tamamlamıştır. Üniversiteyi kazandığı ilk yılda televizyonculuk macerasına başlamıştır. Doğan TV‘nin “Staj On Air” programı ile Star TV’de staj yapmaya başlamıştır.

2008 yılında profesyonel iş hayatına atılmış ve CNN Türk‘te çalışmaya başlamıştır. CNN Türk’te yayınlanan “Dr. Elif Ilgaz Aydınlar ile Yaşama Sevinci” ve “İş Seyahati” isimli programlarda prodüktörlük yapmıştır. Başkent İletişim Akademisi’nde drama ve diksiyon eğitimleri almıştır.

Fulya Öztürk, 2011 yılından bu yana CNN Türk‘te çalışmaktadır. 2014 yılında beri de aktif olarak sahada yer almakta ve muhabirlik yapmaktadır. Öztürk’ün hazırladığı haberler arasında Suriye’den İzmir’e gelen ve Avrupa’ya kaçmak isteyen mültecilerin hikayeleri, Suriyeli Besma’nın hikayesi, bir doktorun 36 saat nöbeti ve üniversite hastanelerin hastalardan istenen medikal malzemeler isimli haberleri ile büyük takdir toplamıştır.

İlkokul ile üniversite yılları arasında Keman ve Türk Sanat Müziği eğitimleri almıştır. Adana’da bazı konserlere çıkmıştır. Öztürk’ün en sevdiği ve tutkulu olduğu yerlerden birisi de Barcelona’dır. Barcelona‘ya ayrı bir ilgi beslemektedir. Muhabirliğin yanı sıra CNN Türk İstihbarat Şefliği yapmaktadır.

Fulya Öztürk‘te korona virüse yakalanan isimler arasında yer almaktadır. Özel hastanelerde bile yer bulamadığını dile getiren Öztürk, en son Acıbadem Taksim Hastanesi‘nde yer bulduklarını belirtmiştir.

Ekranlara FOX TV’den ayrılarak veda eden Öztürk, çok yakında CNN Türk kanalında gündüz kuşağında yeni programı ile geri döneceği belli oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu