Kişisel Bakım

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

fue saç ekimi e1570482331780

2002 yılından sonra uygulanan teknik ense bölgesinden alınan köklerin bir yöntem sayesinde toplanıp ekilmesi yöntemi  fue  saç ekimi tekniği adı ile adlandırılır. Günümüzde safir uçların kullanılması ile yapılan işlem sayesinde saç ekiminde iyileşme sürecinde de daha çabuk toparlanma sağlanır. Minimal kanallar açılarak yapılan işlemde daha sıkı kanallar açmak için safir fue tekniği kullanılabilir. Bu sayede pürüzsüz bir iyileşme sağlanır.

Saç Ekimi Öncesinde Yapılanlar

Hastaya kan testi yapılıp HIV virüsü tansiyon sorunu, lokal şeker hastalığı ve hepatit olup olmadığı tespit edilerek operasyon uygulanmaktadır. Hastalıkların tetkiki yapıldıktan sonra saç ekiminin olup olmayacağına doktorunuz karar vermektedir. Şeker hastalığının kontrollü düzeyde olması sonucu saç operasyonu yapılabilir.  

 

fue2 e1570482539112

Fue Saç Ekimi Nasıl Olur?

Cihazların yardımı sayesinde saç kökleri greftler şeklinde toplanarak gevşetilme işlemine tabi tutulur. Her bir grefte ortalama 3 ile 8 adet saç teli bulunmaktadır.  Yoğun olan greftler saç ekiminden başarılı sonuçlar alınmasına neden olur. Operasyon 2-4 saat arasında değişebilir. Hastaya operasyon öncesi lokal anestezi uygulanmaktadır. Greftlerin toplanmasının ardından hastanın hijyenik olması ve mikrop kapmaması açısından saç köklerinin toplanılan alanı bandajlanır.

Hasta sırt üstü yatırılıp kanalların açılmasında kullanılacak alan için lokal anestezi uygulanır.  Mikro pen denilen alet kanalların açılmasında kullanılan alettir. Uçları toplu iğne ucundan bile küçük olan alet yardımı ile saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Son aşama olan bu işlemde saç kökleri toplanmış olup özel kutular aracılığı ile yerleşimi saçlar tek tek alınıp kanalların içine yerleştirilmesi gerekir.

 

fue1 e1570482424421

Fue Saç Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok uzun süre saç kökleri bekletilmeden kullanılması gerekir. Zarar görmemesi için dikkatli olunmalıdır. Ekilen alanın genişliği ve derinlik saç köklerinin uyumlu olması için önemlidir.  Son aşamada saç kökleri kanallara yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır. Özel ktulara yerleştirilen yerleştirilen saç kökleri tek tek alınıp kanallara yerleştirilir. Kanal yerlerine yerleştirilen saçların uyumlu olması fue tekniğinin en önemli amacıdır. Doğal ve güzel bir görünüm için uzman bir doktorun kontrolünde  fue saç ekimi yapılması önem taşır.

Fue Tekniğinden Sonra Neler Yapılır?

Saç ekilen bölgenin üstünün örtülmemesi gerekir. Bir şey örtmeden hava alması sağlanmalıdır. Darbelerden ve çarpmalardan korumak önemlidir. Saç ekimi sonrasında birkaç gün içinde pansuman yapılması gerekir. Dikiş ve kesik bulunmasa da noktacık biçiminde yaralar bulunur. Hastanın yaraları 1 haftada iyileşmektedir. Saçların doğallığa kavuşması için 10-12 ay gibi bir süreye ihtiyaç bulunur. Saçlarınızın doğal ve güzel görünmesi için fue tekniğini düşünebilirsiniz.

Acısız ve doğal görünen saç ekimini estetik açıdan tercih edilebilir. Tıbbın gelişimi sayesinde uygulamalar daha kolay ve medikal cihazların yardımı ile yapılmaktadır. Hastanın ekilen saçlarının yıkanması yapılan muayyene ile doktorun belirlemesi ile karar verilir. En erken 24 saat içerisinde en geç 72 saat sonra yıkanabilir. Ekilen bölgelerde kurumuş kanların temizlenmesi için yumuşatıcı losyonları sürerek saç derisinin daha kolay temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Saç ekimi sonrası evinde istirahat ederek yorucu işler yapmaması gerekir. Saçlarının ekilen bölgesi sargı olacak biçimde hasta evine yollanabilir.

Fue Saç Ekimi Nedir? ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu