Kişisel Bakım

Fiyonk Saç Modeli Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

fiyonk sac modeli nasil yapilir3

Fiyonk Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fiyonk saç modeli genelde küçük çocuklar için yapılıyor olsa da yetişkinler için de gayet uygun modeller arasındadır. Gün içerisinde saçlarımızın istediğimiz gibi olması, biz kadınlara enerji vermektedir. Saçımızı istediğimiz şekli veremediğimizde veya beğenmediğimizde günün negatifliği üstümüze yüklenebiliyor. Aynı zamanda gelişen moda ve trendleri sürekli olarak takip edip, hareket etmek de bizleri şık hissettirecektir.

Bu yüzden saç modeli, kıyafet, makyaj gibi faktörler oldukça önemli diyebilirim. Saç modelleri arasında binlerce çeşit vardır. Kısa saça, uzun saça veya orta boy saça uygulanabilecek modeller de bulunuyor. Kolay ve şık bir saç modeli için fiyonk saç modeli tercih edilebilir. Yapımı oldukça kolaydır. Fiyonk saç modelinde iki tip bulunuyor. Bunlardan birisi saçın tamamına yapılan fiyonk diğeri ise saçın belirli kısmına yapılan fiyonk modelidir.

fiyonk sac modeli nasil yapilir1

Saçın Tamamına Uygulanan Fiyonk Modeli

Saçın tamamına uygulanmak isteyen fiyonk modeli için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladım. Aynı zamanda alt kısımda yapılış videosu da bulunuyor.

 1. İlk önce saçları en tepeden, sarmayacak şekilde sıkıca toplayalım. Yanlardan ve alt kısımdan gerilebildiği kadar gerilmesi gerekiyor. Bu fiyonk modelinin oluşabilmesi için mutlaka gerekmektedir.
 2. Bağlama işlemini yaparken, en son sıkılacak kısımda saçın yarısını tokadan geçirip, diğer yarısını dışarda bırakmak gerekiyor.
 3. Dışarıda kalan kısım, fiyongun uç kısmını ve ortasını oluşturacak.
 4. Yukarıda dağınık topuz gibi kalan kısmı, ikiye ayıralım ve yan taraflara doğru bükelim.
 5. İki saç arasında kalan tutamı, boşluktan bağlanan saçın ucuna geçirip, saçın dibine fitre toka yardımıyla tutturalım.
 6. Yapılan işlemden sonra saçın dağılmaması için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Fiyonk saç yapımını ikinci veya üçüncü denemede tam anlamıyla yapabiliriz. Gerekli malzemeler arasında saç lastiği ve fitre toka vardır.

fiyonk sac modeli nasil yapilir2

Saçın Belirli Kısmına Uygulanan Fiyonk Modeli

Saçlarda aynı zamanda belirli kısma uygulanacak fiyonk modeli bulunuyor. Bu model daha modern ve günlük bir görünüme sahip diyebiliriz. El pratikliği için bu model daha kolaydır. Saçın belirli kısmına uygulanacak fiyonk modeli için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladım, aynı zamanda alt kısımda yapılış videosu da bulunuyor.

 1. Saçların dümdüz olması gerekiyor, bunun için öncelikle saç düzleştirme işlemini yapalım.
 2. Saçların yukarıdan belirli bir kısmını sıkı bir şekilde toplarken, en son toka çevirme işleminde topuz yapıp bırakalım.
 3. Bağlama işleminin sıkı yapılması muhakkak gerekmektedir.
 4. Dışarıda bıraktığımız uç kısmı fiyonk modelinde orta ve uç kısımlar olacaktır.
 5. Bu kısmı topuzun tam olarak ortasından geçirelim. Alt tarafından fitre toka yardımıyla tutturalım.
 6. Yarım bıraktığımız topuz kenarlarını elimizde düzeltelim.

Saçın belirli kısmına uygulanan fiyonk modelinde kalan saçlara maşa yapmak veya dümdüz bırakmak oldukça şık duracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu